وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

حضرت آیت الله علوی گرگانی:

علما مرزبانان منطقه خود هستند

حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: علمای قدیم اختیارات و وظایف بیشتری داشتند، گفتند: در آن دوران مرکز مرجعیت و حوزه در نجف اشرف بود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
علما مرزبانان منطقه خود هستند
حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: علمای قدیم اختیارات و وظایف بیشتری داشتند، گفتند: در آن دوران مرکز مرجعیت و حوزه در نجف اشرف بود و علما با اجازه از این مراجع در ایران به هدایت مردم می پرداختند.
حضرت آیت الله علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار مدیر رسانه ای همایش ملی «ملاعلی و شیخ آقاحسن فاخری» گفتند: حاج ملاعلی و شیخ حسن فاخری از علمای مازندران و صاحب کمالاتی بودند که طبع شعر زیبایی هم داشتند و مورد احترام عامه مردم بودند.
ایشان افزودند: منطقه مازندران از قدیم الایام علمای وارسته ای داشته که هدایت و امور مردم به دست آنان انجام می گرفت؛ تمامی کارهایی که امروز در قوه قضائیه، دفترخانه ها، ادارات و سازمان های خدماتی انجام می شود، در گذشته بر عهده علما بود که به امور سرو سامان می دادند.
معظم له با بیان این که علمای آن روز حتی منطقه ای که در آن بودند را همانند مرزبانان، حفظ می کردند اظهارداشتند: منطقه بابل، گرگان و دیگر مناطق شمال ایران علمایی برجسته ای داشتند که هر کدام از آن ها شخصیت های صاحب نفوذ بودند.
حضرت آیت الله علوی گرگانی تأکید کرد: علمای قدیم اختیارات و وظایف بیشتری داشتند گفتند: در آن دوران مرکز مرجعیت و حوزه در نجف اشرف بود و علما با اجازه از این مراجع در ایران به هدایت مردم می پرداختند.
ایشان در پایان با تقدیر از کسانی که برای بزرگداشت و شناساندن علما به جامعه تلاش می کنند گفتند: این عمل مورد تأیید علمای اسلام است و امید است که هر چه بیشتر بتوانیم یاد و خاطره علمای منطقه خود را زنده نگه داریم که موجب شادی روح آن ها می شود.
خاطرنشان می شود: همایش ملی «ملاعلی و شیخ آقاحسن فاخری» دوم آذر ماه سال جاری در مازندران برگزار می شود.
منبع: خبرگزاری رسمی حوزه

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین