تبیان، دستیار زندگی

چاپ هشتم کتاب «امام رضا(ع) و زندگی» منتشر شد

به‌نشر برای هشتمین‌بار کتاب «امام رضا(ع) و زندگی» را همزمان با دهه آخر ماه صفر و ایام شهادت امام هشتم(ع) روانه بازار نشر کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
کتاب «امام رضا(ع) و زندگی»


«امام رضا(ع) و زندگی» کتابی به قلم مهدی غلامعلی است که گزارش‌ها و داستان‌هایی کوتاه از شیوه زندگی امام رضا (ع) را روایت می‌کند.

بهترین الگو برای زندگی اسلامی، پیامبر خدا (ص) و پس از ایشان ائمه (ع) هستند، در این اثر نیز ضمن معرفی و تبیین سبک زندگی رضوی و همچنین همراهی و سیری در سیره زندگی هشتمین حجت خدا، نسبت به شیوه زندگانی خاندان پیامبر(ص) و اهل ایمان معرفت‌افزایی شده است. نویسنده در این اثر، گزیده‌ای از روایاتی را بیان می‌کند که بازگوکننده شیوه رفتاری اهل بیت (ع) و به‌ویژه امام هشتم (ع) است.

کتاب حاضر در هشت بخش با نام‌های «امام(ع)، خانواده و خویشان»، «امام(ع) و مردم»، «امام(ع) و حاکمان»، «امام(ع)، خوراک و بهداشت»، «امام(ع)، علم و حکمت»، «امام(ع) و معصومان»، «امام(ع) و عبادت» و «امام(ع)، دعا و ذکر» به سبک زندگی امام رضا (ع) می‌پردازد.

این کتاب 144 صفحه‌ای اثر مهدی غلامعلی است که مولف مجموعه احادیث مرتبط با تبیین سبک زندگی رضوی را از کتاب‌های معتبری همچون «الکافی» اثر شیخ کلینی، «عیون اخبارالرضا(ع)» نوشته شیخ صدوق، «الارشاد» اثر شیخ مفید و «بحارالانوار» به قلم علامه مجلسی به همراه نیم‌نگاهی به آثار معاصر مانند کتاب «مستندالرضا(ع)» اثر عزیزالله عطاردی، گردآوری کرده‌ است.

انتشارت آستان قدس رضوی، چاپ هشتم کتاب «امام رضا(ع) و زندگی» را در قطع رقعی با شمارگان 10 هزار نسخه و بهای هشت هزار و 500 تومان منتشر کرده است. مجموع شمارگان چاپ‌های قبلی این کتاب، 992 هزار و 500 نسخه بوده است.

منبع:ایبنا