تبیان، دستیار زندگی

هاشمی:کارهای آینده‌ام بر جلوه‌های ویژه متمرکز می‌شود

سید جواد هاشمی گفت: در کارهای آینده‌ام تا ۸۰ درصد از جلوه‌های ویژه استفاده می‌کنم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سید جواد هاشمی

سید جواد هاشمی تهیه‌کننده و کارگردان فیلم سینمایی «آهوی پیشونی سفید»  درباره اقبال کم ژانر کودک و نوجوان در سینمای ایران، گفت: ما زمانی که «آهوی پیشونی سفید1» را می‌ساختیم، می‌دانستیم که شرایط چگونه است. ساخت اثر در ژانر کودک و نوجوان بسیار سخت است؛ اما خوشبختانه خود فیلم به داد خودش رسید و بچه‌ها ما را ترغیب کردند که قسمت دوم «آهوی پیشونی سفید» را بسازیم. برایم بسیار جالب بود که برای ساخت قسمت دوم «آهوی پیشونی سفید» به راحتی آب خوردن سرمایه‌گذار پیدا شد. انگار که شرایط منتظر بود تا من کار را شروع کنم. در حال حاضر من چند سرمایه‌گذار دارم که نمی‌خوامشان چون سرمایه به میزان کافی فراهم شده است. ما سرمایه‌گذارانی دارم که به هیچ عنوان به بازگشت سرمایه خود فکر نمی‌کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که ساخت سری دوم همیشه سخت بوده، چرا که با سری اول آن مقایسه می‌شود و فیلمسازان همیشه نگران این بوده‌اند که سری دوم از سری اول کم اقبال‌تر باشد، شما چنین انگاره‌ای نداشته‌اید؟، بیان کرد: یکی از دلایلی که باعث شد من ساخت سری دوم«آهوی پیشونی سفید» را پنج سال به تعویق بیندازم، همین موضوع بود. در بسیار از پروژه‌های سینمایی دنیا ساخت سری دوم و سوم یک فیلم سینمایی سخت بوده‌ است؛ بسیاری از آنها هم در گیشه شکست خورده است. ما در این پنج سال داستانی را نوشتیم که برای بچه‌های امروزی جذاب باشد. به نظرم با توجه به استفاده از جلو‌های ویژه مناسب، سری دوم «آهوی پیشونی سفید» به مراتب از سری اول آن بهتر خواهد بود.

هاشمی درباره جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی«آهوی پیشونی سفید2» اظهار کرد: با توجه به این که در کشورمان جلوه‌های ویژه نتوانسته است به جایگاهی در دنیا دارد دستیابد؛ اما به معتقدم که آقای امامی که مسئولیت جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی «آهوی پیشونی سفید» را برعهده دارند، کار تازه‌ای در این عرصه ارائه خواهند داد. 40 درصد از سری دوم فیلم سینمایی«آهوی پیشونی سفید» را جلوه‌های ویژه تشکیل می‌دهد؛ این موضوع در حالی است که ما در سری اول این فیلم تنها پنج درصد از جلو‌ه‌های ویژه استفاده کردیم. در کارهای آینده‌ام تا 80 درصد از جلوه‌های ویژه استفاده می‌کنم.

بنابراین گزارش؛ فیلمبرداری این اثر سینمای در حالی به نیمه راه رسیده که حسام نواب صفوی با سابقه سال‌ها فعالیت در شغل وکالت علاوه بر بازیگری، این بار در نقش "بــَـبرِ وکیل مدافع" جلوی دوربین فرشاد خالقی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی سیدجواد هاشمی رفته است.
آهوی پیشونی‌سفید۲

حسام نواب صفوی در این فیلم سینمایی با گریم و لباسی متفاوت و جذاب ایفاگر نقش وکیل مدافعِ پیشونی طلا (مادر آهوی پیشونی سفید) شده است.

طراحی گریم نواب صفوی و دیگر بازیگران این اثر موزیکال در ژانر کودک و نوجوان را "شهرام خلج" و طراحی لباس آن را "سحر گوران" عهده‌دار هستند.

در خلاصه‌ داستان فیلم سینمایی"آهوی پیشونی سفید2" آمده است:

"اختاپوس" از درون یک غار، امورات قلعه را فرمانروایی می‌کند، او برای به دام انداختن آهوها و نوشیدن عصاره تن آن‌ها "بل بله" را به خدمت گرفته اما آهوها با نقشه‌ "پیشونی‌ سفید" از قلعه فرار می‌کنند. از سوی دیگر مادر "آهوی پیشونی‌ سفید" برگشته تا آهو را از "سالار" یعنی پدر خوانده‌اش پس بگیرد و "پیشونی‌سفید" به دلیل رنجش از سالار، می‌خواهد به پیش مادرش بازگردد اما...

منبع: تسنیم