تبیان، دستیار زندگی
دانشنامه نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه از عناوین ارایه شده از سوی مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان در هفدهمین نمایشگاه قرآن ‌کریم تهران عرضه شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عرضه دو کتابخانه تخصصی از سوی مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان
مرکز تحقیقات

دانشنامه نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه از عناوین ارایه شده از سوی مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان در هفدهمین نمایشگاه قرآن ‌کریم تهران عرضه شده است.

مسئول غرفه تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان در گفت‌وگو با مرکز خبر حوزه گفت: دو کتابخانه تخصصی نیز که یکی در 660 جلد با عنوان «شیعه‌شناسی و وهابیت» و دیگری در 213 جلد با عنوان«رد فرقه ضاله بهائیت» نیز در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام سید سعید حسینی با اشاره به اولین کار علمی این مرکز گفت: کتابخانه رایانه‌ای حضرت علی (ع) به نام «باب‌العلم» نخستین کار این مرکز است و تاکنون 17 عنوان کار علمی ارایه شده است که 7 عنوان آن به حضرات معصومین علیهم‌السلام مربوط بوده است.

مسئول این غرفه افزود: سخنرانی‌های حضرت آیت‌الله مظاهری نیز در قالب CD و کتاب جمع‌آوری و تدوین و در این نمایشگاه ارایه شده است.

وی با بیان اینکه از همه گروه‌ها برای بازدید از نمایشگاه مراجعه داشته‌‌اند گفت: از آنجا که حوزه کارهای تخصصی قرآنی را ارایه کرده است بیشتر بازدیدکنندگان از بین دانشجویان و طلاب بوده است.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به حضور این مرکز در عرصه‌ یارانه‌ای و نرم‌افزاری در نمایشگاه گفت: در فضای نرم‌افزاری حجم بالای مطالب ذخیره می‌شود و به آسانی قابل دسترس است.

وی افزود: امکانات مناسبی برای تبلیغ با وجود امکانات نرم‌افزاری فراهم شده است و می‌توانیم از هر محیطی برای تبلیغ قرآنی و دینی استفاده کنیم.

وی در پایان با انتقاد از فضای نامناسب رفاهی نمایشگاه گفت: نمایشگاه از نظر رفاهی دارای مشکلات فراوانی است و از تهویه مناسبی برخوردار نیست.