تبیان، دستیار زندگی

هیجان‌انگیزترین استعفاهای دنیا!

بیشتر کارمندان احتمالا در مورد این که یک خداحافظی با شکوه از محل کارشان داشته باشند خیال‌‌پردازی می‌کنند اما این رویا تنها برای بعضی از آن‌ها به واقعیت تبدیل می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
هیجان‌انگیزترین استعفاهای دنیا!
بیشتر کارمندان احتمالا در مورد این که یک خداحافظی با شکوه از محل کارشان داشته باشند خیال‌‌پردازی می‌کنند اما این رویا تنها برای بعضی از آن‌ها به واقعیت تبدیل می‌شود.
کارمند توییتر که در روز آخر کارش در این شرکت با از کار انداختن حساب دونالد ترامپ غوغا به پا کرد، شاید یکی از آن‌هاست. حساب رییس جمهور آمریکا فقط ۱۱ دقیقه غیرفعال بود اما روز خداحافظی آن کارمند برای همیشه در تاریخ ثبت شد.

وقتی مهماندار هواپیما جوش می‌آورد

هیجان‌انگیزترین استعفاهای دنیا!استیون اسلیتر، مهماندار هواپیما در سال ۲۰۱۰ در طول پرواز از پیتزبورگ به نیویورک به شدت از رفتار مسافران عصبانی شد و همانجا برای همیشه از این کار خداحافظی کرد. ظاهرا قضیه از این قرار بوده که چند مسافر در طول پرواز بر سر فضای بار قفسه‌های بالای سرشان با هم بحث می‌کردند. وقتی هواپیما در حال فرود بوده او از این مسافران می‌خواهد سرجایشان بنشینند و امتناع یکی از آن‌ها این مهماندار را از کوره به در می‌کند تا جایی که پشت بلندگوی هواپیما آن مسافر را به باد سرزنش می‌گیرد: " به سلامتی همه کسانی که در ۲۰ سال گذشته به من احترام گذاشتند، به خاطر این پرواز عالی از شما متشکرم". گفته می‌شود او بعد از آن یک بطری آبجو برداشته، سرسره خروج اضطراری را فعال کرده و از هواپیما خارج شده.
هیجان‌انگیزترین استعفاهای دنیا!
کریس هلمز، مأمور سابق امنیت مرزی فرودگاه، نامه استعفایش را روی یک کیک نوشت و برای رئیس و همکارانش برد.
آقای اسلیتر بعد از این اتفاق به "نیویورک تایمز" گفت رویای این استعفای پر سروصدا را همیشه در ذهنش داشته. این خداحافظی رویایی اما برای این مهماندار بسیار گران تمام شد: ۷۷۰۰ پوند جریمه نقدی برای جایگزین کردن سرسره هواپیما و یک سال آزادی مشروط .

یک وداع شیرین

کریس هلمز، مأمور سابق امنیت مرزی فرودگاه، نامه استعفایش را روی یک کیک خامه‌ای نوشت و برای رئیس و همکارانش برد. چهار سال از آن ماجرا می‌گذرد و او حالا کسب و کار شیرینی‌پزی خودش را دارد. آقای هلمز به "بی بی سی" گفت اصلا از تصمیمش پشیمان نیست.
او گفت کار در فرودگاه "استنستد" لندن برایش تکراری و خسته کننده بود :" می‌خواستم کمی هیجان به زندگی‌ام تزریق کنم. اطرافیانم از من می‌پرسیدند پس همه باید به خاطر پرداختن به کاری که عاشقش هستند، از کارشان استعفا بدهند. به نظر من اگر آدم برایش برنامه داشته باشد، چرا که نه؟"

خداحافظی‌های خلاقانه

مارینا شیفرین، انیمیشن ساز و جارد وودز، طراح بازی‌های ویدئویی هر دو از تخصصی که دارند استفاده کردند تا به شکلی نو استعفایشان را اعلام کنند.
آقای وودز که نام مستعارش "فاربز" است، در سال ۲۰۰۹ تصمیم گرفت از شرکت طراحی بازی استرالیایی که در آن کار می‌کرد جدا شود و به شکل آزاد فعالیت کند. او در وبلاگش نوشته یک شب تا صبح بیدار مانده تا یک مرحله از بازی "ماریو" را به دلخواه خودش بسازد و برای همکارانش بفرستد و آن‌ها را از تصمیمش مطلع کند.
خانم شیفرین سال ۲۰۱۳ در یک شرکت تایوانی به عنوان انیمیشن‌ساز کار می‌کرد. او برای اعلام استعفایش ویدئویی به نام "رقصی معنی‌دار برای رئیسم" ساخت. در این ویدئو او در دفتر کار خالی در حال رقص با آهنگ "از دست رفته" کانیه وست دیده می‌شود و در آخر هم چراغ‌ها را خاموش و دفتر را ترک می‌کند. در توضیحات روی این ویدئو، این جملات دیده می‌شود: " رئیس من فقط به کمیت اهمیت می‌دهد و این که هر ویدئو چند بار دیده شده. من هم فکر کردم بهتر است یک ویدئو از خودم بسازم." این ویدئو نزدیک به ۲۰ میلیون بار دیده شد اما به خاطر نقض قانون حق نشر ترانه از اینترنت برداشته شد.
کمی بعد رئیس خانم شیفرین و همکاران قدیمی‌اش در پاسخ به او یک ویدئویی مشابه درست کردند و در آن در حالی که می‌رقصند از تصمیم شرکت برای استخدام نیروی جدید خبر می‌دهند.
هیجان‌انگیزترین استعفاهای دنیا!
یکی از کارکنان هتلی در رود آیلند آمریکا سال ۲۰۱۱ تصمیم گرفت استعفا بدهد و برای این کار از دوستانش در گروه موسیقی مارش کمک گرفت

استعفا با موسیقی

یکی از کارکنان هتلی در رود آیلند آمریکا سال ۲۰۱۱ تصمیم گرفت استعفا دهد و برای این کار از دوستانش در گروه موسیقی مارش کمک گرفت. در ویدئویی که جویی دفرانچسکو از خداحافظی‌اش درست کرده، اعضای گروه پنهانی وارد هتل می‌شوند و وقتی جویی نامه استعفایش را به دست رئیس می‌دهد، شروع به نواختن آهنگی شاد می‌‎کنند.
آقای دفرانسسکو گفت: " مدت‌ها بود در مورد این ایده شوخی می‌کردیم، مثلا این که موقع خواستگاری یک نفر یا وقتی کسی می‌خواهد همجنسگرا بودنش را به والدینش خبر بدهد، مارش نظامی بزنیم." او گفت ایده استعفا به همراه گروه موسیقی‌اش، بعد از " یک روز کاری بسیار بد" به ذهنش رسید.
جویی سه سال و نیم در این هتل کار کرد. او و همکارانش مدت‌ها بر سر پیوستن به اتحادیه کارگران با مقامات هتل درگیری داشتند.
ویدئوی استعفای جویی نزدیک به ۶ میلیون بار دیده شد و بعد از آن برنامه‌های تلویزیونی به سراغ این گروه موسیقی رفتند. او هنوز در کار موسیقی است و به تازگی به گروهی جدید پیوسته است.

یک خداحافظی بی‌ادبانه

سال ۲۰۱۲ لوک بنج، حروفچین مجله "بیت" استرالیا در آخرین روز کار در این مجله کاریکاتور برهنه خودش را کشید و آن را با تصویر گروه موسیقی "کایزر چیفز" که قرار بود روی جلد چاپ شود عوض کرد. از آن‌جایی که هیچ کس پیش از چاپ تصویر را بازبینی نکرد، فردای آن روز ۳۵ هزار نسخه از این مجله با کاریکاتور آقای بنج روی گیشه روزنامه فروشی‌های ملبورن بود. مسئولان مجله بعد از آن از خوانندگانشان به خاطر این اتفاق عذرخواهی کردند.

نمونه‌های دیگر

یکی از معروف‌ترین استعفاها شاید استعفای شارلو گرین، مجری یکی از شبکه‌های تلویزیونی آلاسکا باشد که سال ۲۰۱۴ در برنامه زنده از کارش خداحافظی کرد. او در میانه گزارش‌اش در مورد گروهی که برای آزادی ماری‌جوانا در آلاسکا فعالیت می‎کرد، با اعتراف به این که خودش رئیس این گروه است، استعفا داد و صحنه را ترک کرد.
مورد دیگر مربوط به یک کشیش برزیلی است که سال ۲۰۱۳ در طول مراسم عشای ربانی اعلام کرد به زودی پدر می‌شود و استعفا داد.
جیم مک‌کارتنی، مدیرکل فروشگاه‌های "پاوند‌لند" (Poundland) بریتانیا نیز گفت که در ۱۸ سالگی در یک نجاری کار می‌کرده و دست آخر با زدن مشتی به صورت رئیس به گفته خودش "زورگو" از کار استعفا داده است.
منبع: فرارو