تبیان، دستیار زندگی

توصیه آیت الله العظمی نوری همدانی به مسئولین کشور:

مسئولان مراقبت کنند فریب غرب را نخورند

مسئولان بدانند رهبری ۴۰ سال تجربه مدیریت در ارکان مختلف نظام را دارد او آمریکا و غرب را خوب می شناسد و با همین تجربه راه امام را ادامه دادند،
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
مسئولان مراقبت کنند فریب غرب را نخورند
مسئولان بدانند رهبری ۴۰ سال تجربه مدیریت در ارکان مختلف نظام را دارد او آمریکا و غرب را خوب می شناسد و با همین تجربه راه امام را ادامه دادند، آمریکا از هیچ جنایت و فتنه ای ابا ندارد، یک روز بهانه هسته ای یک روز حقوق بشر و روز دیگر فتنه قومیتی و مذهبی به راه می اندازد، هر کاری می کند تا به نظام اسلامی ضربه بزند.
حضرت آیت الله نوری همدانی در آخرین جلسه درس خارج فقه خود، قبل از تعطیلات ایام تبلیغی ماه صفر، اربعین را یک فرصت مناسب برای بیان هدف سیدالشهدا علیه السلام دانستند و گفتند: امروز دنیا باید بداند که بعد از گذشت قرن ها بشریت همچنان به دنبال آزادی و مبارزه با ظلم است این راهپیمایی اربعین است که می گوید اندیشه و مکتب حسین علیه السلام مرز و زمان نمی شناسد و تا همیشه تاریخ ماندگار است.
معظم له افزودند: اربعین فرصتی است که هر کسی با هر رنگ و دین و مذهب و ملیتی برای ارادت به امام حسین علیه السلام حرکت می کند و این مانور بزرگ را به نمایش می گذارد.
این مرجع تقلید با اشاره به جریان 13 آبان و نقل خاطرات خود با حضرت امام خمینی(ره) در جریان سخنرانی ایشان در روزهای قبل تبعید و تسخیر لانه جاسوسی از سوی دانشجویان پیرو خط امام گفتند: حرکت امام بی شک برگرفته از قیام امام حسین علیه السلام بود با همان انگیزه ظلم ستیزی و دفاع از حقوق مردم مظلوم و احیای دین، امام چهره واقعی دین و مذهب را به نمایش گذاشت.
ایشان ادامه دادند: محمد رضا پهلوی در بعضی از مواقع کار دینی هم انجام می داد تا مردم را گمراه کند و خود را دیندار جلوه دهد، اما در عین حال نوکری آمریکا را انجام می داد، ولی امام دین اسلام را که زیربار ظلم نمی رود را نشان داد، اسلامی که حامی مظلومان باشد را معرفی کرد، اسلامی که سکوت در مقابل ظالم را جایز نمیداند را معرفی نمود، حرکت مردم در تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم نامیدند، این دور اندیشی امام در دنیای امروز کم یاب است؛ امروز بعداز این همه خیانت از آمریکا باز عده ای دلخوش هستند. تا کی باید ما از تجربیات خود نسبت به خیانت آمریکا و غرب بی توجه باشیم،

ایشان خطاب به مسئولین خاطر نشان ساختند: مسئولان مراقبت کنند فریب غرب را نخورند، وارد آزمون و خطا نشوند، از تجربه استفاده کنند، ببینند خیانت های گذشته غرب را، توصیه های رهبری را جدی بگیرند، فقط در سخنرانی ها از رهبری مایه نگذارند، بعد کار خود را انجام دهند، ایشان بارها فرمودند به آمریکا اعتماد نکنید متکی به خود باشید.


ایشان تاکید کردند: مسئولان بدانند که رهبری 40 سال تجربه مدیریت در ارکان مختلف نظام را دارد او آمریکا و غرب را خوب می شناسد و با همین تجربه راه امام را ادامه دادند، آمریکا از هیچ جنایت و فتنه ای ابا ندارد، یک روز بهانه هسته ای یک روز حقوق بشر و روز دیگر فتنه قومیتی و مذهبی به راه می اندازد، هر کاری می کند تا به نظام اسلامی ضربه بزند.
این مرجع تقلید بیان داشتند: یکی دیگر از نقشه های دشمن از بین بردن یا کم رنگ کردن اهداف و شعار های انقلاب است؛ مسئولین بدانند که باید هدف و شعار امام که همان استکبار ستیزی مقابل با خوی اشرافی و دفاع از حقوق مردم خصوصا محرومان است زنده بماند.
منبع: خبرگزاری رسمی حوزه