تبیان، دستیار زندگی

راهپیمایی اربعین همچون ماجرای شهید حججی، جریانی الهی است

یکی از مداحان کشورمان گفت: همان‌طور که شهید حججی به‌‌وسیلۀ خدا به دنیا معرفی شد، جریان اربعین حسینی(ع) نیز به‌‌دست خدا شکل گرفته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مرتضی طاهری

«مرتضی طاهری» مداح و ذاکر اهل‌بیت(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با تأکید بر اینکه راهپیمایی اربعین حسینی(ع) یک جریان الهی است، اظهار کرد: این حرکت عاشقان امام حسین(ع) در روز اربعین به‌سمت حرم اباعبدالله(ع)، موضوعی است که به هیچ وجه نمی‌توان آن را ساخته و پرداختۀ دستِ خود بدانیم.

وی افزود: مدتی است عده‌ای چنین ادعا می‌کنند که ماجرای شهید حججی توسط نظام این‌قدر رسانه‌ای و مطرح شده است، اما باید بگوییم این صحیح نیست، بلکه این خدا بود که شهید حججی را قله‌ای قرار داد تا همگان او را ببینند، در واقع خدا او را به‌سبب اخلاص زیادش این‌قدر بالا برد و به همگان معرفی کرد.

این مداح و ذاکر اهل‌بیت(ع) یادآور شد: همان‌طور که شهید حججی به‌وسیلۀ خدا به دنیا معرفی شد، جریان اربعین حسینی(ع) نیز با دست قدرت خدا شکل گرفته است.

طاهری خاطرنشان کرد: دیدیم که ماجرای اربعین حسینی(ع) در این سال‌ها به راه خودش ادامه داده و باز هم پیش خواهد رفت، حالا افرادی هستند که با این اتفاق همراهی می‌کنند و برای خود توشه برمی‌گیرند و عده‌ای هم هستند که کارشکنی می‌کنند و اعتقادی به این صحبت‌ها ندارند.

وی با اشاره به مطرح کردن موضوعات مختلف اربعینی در اشعار و به‌کارگیری آن توسط مداحان و ذاکران گفت: «کنار قدم‌های جابر» که آقای مطیعی دربارۀ راهپیمایی اربعین خوانده، شعر زیبایی است و مستمعین ــ چه آنهایی که در اربعین به زیارت امام حسین(ع) رفته‌اند و چه آنهایی که نرفته‌اند ــ فضای اربعین برایشان ترسیم می‌شود، این نشان از وظیفۀ سنگین و نقش بزرگ شاعران و مداحان در عرصۀ اربعین حسینی است.

منبع : تسنیم
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.