تبیان، دستیار زندگی

قرآن را به عرصه نمایش و هنر می‌بریم

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ترویج مفاهیم قرآنی از طریق حوزه‌های هنر و نمایش، جزو برنامه‌های معاونت قرآن و عترت ارشاد است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
عبدالهادی فقهی‌زاده
عبدالهادی فقهی‌زاده با حضور در غرفه ایسنا در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با بیان اینکه مهمترین وظیفه ما ترویج فرهنگ قرآنی و توسعه مفاهیم قرآنی در متن و بطن زندگی مردم است، اظهار کرد: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که بتوانیم آموزه‌های وحیانی قرآنی و عترت طاهره را به ذهن و زبان مردم ببریم و درصدد هستیم که مفاهیم قرآنی به خانه‌ها و فرهنگ مردم بیشتر از این‌ها راه پیدا کند.

وی ادامه داد: در راستای عملیاتی شدن این امر برنامه‌هایی نیز در حوزه‌های هنری و نمایشی داریم که امیدواریم با همکاری سایر معاونت‌های ارشاد این مهم محقق شود.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: آقای صالحی در راستای فعالیت‌های قرآنی نیز برنامه‌هایی دارد و در گفت‌وگوهایی که با ایشان داشته‌ایم، در نظر دارند قرآن را از محدوده صرفا کلاس‌ها خارج کنند و به عرصه نمایش و هنر و آثار فاخر سریالی و سینمایی ببرند. این کار بسیار عظیمی است که باید یک همکاری فرابخشی نیز در این عرصه صورت بگیرد.

وی گفت: امیدواریم که در این عرصه سینماگران و هنرمندان متعهد و دانشمندان فرهیخته قرآنی ما را یاری برسانند تا بتوانیم از طریق تولید آثار و محصولات فکری قرآنی به این مهم که ترویج مفاهیم قرآنی در زندگی مردم است دست پیدا کنیم.
منبع : ایسنا