وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

«نجوم امروز» روی پله دوم ایستاد

جلد دوم کتاب«نجوم امروز» از سوی انتشارات پیرسون نوشته استیون مک میلان و اریک چایسون منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
کتاب نجوم امروز

انتشارات پیرسون جلد دوم کتاب«نجوم امروز» نوشته استیو مک میلان و اریک چایسون را به تازگی روانه بازار کتاب جهانی کرد. جلد اول این کتاب توسط فرزان مومنی با همین عنوان ترجمه و از سوی انتشارات نص منتشر شده بود.

این کتاب بر تجسم‌سازی و تمرکز بر روی فرآیندهای اکتشافات علمی تاکید دارد. فضاسازی کشفیات آسمان شب برای آموزش خوانندگان است؛ اینکه بدانیم (چگونه می‌دانیم و چه چیزی می‌دانیم) درواقع نویسندگان کتاب با جهت‌گیری آموزشی می‌خواهند خوانندگان خود را با فرآیند اکتشافات علمی‌آشنا سازند.

تصاویر در جلد دوم و ویراست نهم کتاب بزرگ‌تر و سوالات بیشتری برای شناخت ستارگان و کهشان راه شیری مطرح شده است. «نجوم امروز» به طور کامل به روز شده و تجدید نظر شده تا منعکس کننده کشفیات اخیر در زمینه نجوم باشد. از ویژگی‌های جدید در جلد دوم کتاب«نجوم امروز» خوانندگان را قادر می‌سازد تا با ستاره‌شناسی آماتوری ارتباط برقرار کنند. می‌توان گفت سری کتاب‌های «نجوم امروز» جهشی هوشمندانه به دنیای نجوم آماتوری است چراکه پرسش سوال‌ها از سوی خوانندگان و پاسخ آن از سوی دانشمندان در این کتاب‌ها همراه با تصاویر واضح، به خوانندگان کمک می‌کند تا راه روشنی را در ستاره‌شناسی و شناخت آسمان شب بپیمایند.

در واقع هدف نویسندگان کتاب فراتر از شناخت کلی از شاخه‌ای از دانش بشری بوده است. از نظر بسیاری از اختر‌شناسان و منجمان کتاب حاضر به‌خوبی و با دقت کافی توانسته زیبایی‌ها و علم نجوم را به‌علاقه‌مندان این علم عرضه کند.

منبع: ایبنا
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین