تبیان، دستیار زندگی
زندگی با بیان كردن و به كارگیری چند عبارت ساده می توانید زندگی  را  لذت بخش تر و كانون خانواده را صمیمی تر نمایید، به همین منظور چند عبارت ساده و سودمند را ازمیان كتب فیلسوفان و نویسندگان مشهور برای شما انتخاب كرده...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روش هایی برای تثبیت علاقه و تفاهم در زندگی


با بیان كردن و به كارگیری چند عبارت ساده می توانید زندگی  را  لذت بخش تر و كانون خانواده را صمیمی تر نمایید، به همین منظور چند عبارت ساده و سودمند را ازمیان كتب فیلسوفان و نویسندگان مشهور برای شما انتخاب كرده ایم تا از آنها بهره مند شوید .

1-به همسرتان بگویید : " دوست دارم تا آخر عمر در كنارم باشی تا زندگیم را با تو سپری كنم "

هنگامی كه شما این عبارت را بر زبان می رانید، در واقع به او نشان می دهید كه  تا آخرعمر روی عشق و وفاداری اش حساب خواهید كرد ؛ اوست كه موجبات خوشبختی شما را فراهم آورده و می تواند روزهای عمرتان را به طرز بی نظیر و فوق العاده ای رقم زده و زندگی شما را تكمیل تر كند .

2- به او بگویید :" من واقعاً علت مخالفت تو را درك می كنم و دوست دارم با هم به توافق نظر برسیم وبا یكدیگر تفاهم پیدا كنیم". هنگام مشاجره این عبارت را به زبان بیاورید تا مشاهده كنید كه چگونه اختلاف نظر شما حل خواهد شد. در نتیجه خواهید دید كه چگونه علاقه  و سازش شما ، صلح و آرامش را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

3- به او بگویید :" من تو را همیشه دوست داشته ام ولی در حال حاضر احساس می كنم بیش از روزهای اول ازدواجمان به توعلاقه دارم."

حتی اگر همسرتان حالا دیگر چند كیلویی نسبت به اول ازدواجتان اضافه وزن پیدا كرده است و یا این كه موهای سرش ریخته و كم پشت شده بازبگذارید كه  بداند هنوز همان كسی است كه شما او را دوست می داشتید و می دارید و به او افتخار می كنید واگر ازدواج موفقی دارید این عبارت عین حقیقتی است كه  به او می گویید .

4- به او بگویید :" اگر روزی مجبور شوم بین شغلم ، خانواده ام ، زادگاهم و تو یكی را انتخاب كنم، قطعاً تو را انتخاب خواهم كرد ."

به همسرتان بگویید كه شما به پیمان وعهدی كه با او بسته اید متعهد و پایبند هستید و چون به پیمان زناشویی و وفاداری اعتقاد دارید ، پس او همواره برایتان مقدم و محترم است و دراولویت قرار دارد.

5- به او بگویید : " ما به اتفاق یكدیگر مشكلات و مسائل زندگی مان را حل خواهیم كرد و آنها را از میان خواهیم برد".

این عبارت بدین معناست كه شما به همسرتان تضمین می دهید كه در تمام مراحل زندگی با او شریك و همكار هستید و اگر مشكلی برای هریك از شما پیش آید در رفع آن به یكدیگر كمك می رسانید.

6- به او بگویید :" چه كمكی از دست من برمی آید، بگوتا آن را انجام دهم ."

وقتی كه او مشغول تمیز كردن گاراژ منزلتان است و یا درحین كار شكایت می كند، با گفتن این عبارت به او اطمینان می دهید كه او را درك می كنید و همیشه در كنار اوهستید تا یار و یاور او باشید.

7- به او بگویید : بیا به اتفاق هم غروب آفتاب یا ... را تماشا كنیم ".

در هر ازدواج موفق  و فوق العاده ای ، نیازاست كه زن  و شوهر فرصتی را برای تفریح و انبساط خاطر قرار دهند تا زندگی شان جنبه عاشقانه و رمانتیك پیدا كرده و رو به سردی نگذارد.

8- به او بگویید : " اگر میل نداری امروز همراه من به میهمانی بیایی ، من به هیچ وجه ناراحت نمی شوم و دراین مورد به تو اعتراض نخواهم كرد ."

وقتی كه شما از قبل برنامه ریزی كرده بودید كه به اتفاق هم برای صرف ناهار به منزل مادرتان بروید  و او ترجیح داد كه در منزل بماند و برنامه مورد علاقه اش را از تلویزیون تماشا كند از این عبارت استفاده كنید و از او ناراحت و دلگیر نشوید. اتفاقاً گاهی به او اجازه دهید تا تنها باشد ، زیرا او بعد از آن ، قدر لحظاتی را كه با شماست بهتر می داند و زمانی را كه بعداً در كنار هم هستید برای هر دوی شما لذت بخش خواهد بود.

9- به او بگویید:"  احتیاج دارم كه بیشتر در كنارم باشی."

زمانی كه شما خوشحال ،غمگین ، دلتنگ و یا هیجان زده هستید وقتی این عبارت را به همسرتان بگویید او مطمئناً به سرعت به حرف شما گوش نخواهد كرد ، پس باخیال راحت و بدون ترس درهر حالتی كه هستید دوباره به او بگویید ، زیرا عده ای ، خیلی هم این حرفها راجدی نمی گیرند.

10- به او بگویید : ما به اتفاق یكدیگر می توانیم به اوضاع زندگی مان سر و سامانی دهیم و اگر تو لازم می دانی كه شغلت را عوض كنی من به تو كمك خواهم كرد .

بیان كردن این عبارت به همسرتان اطمینان خاطر خواهد داد كه در هر شرایطی شما در كنارش خواهید بود و چرخ زندگی را با كمك و دلسوزی هم خواهید گرداند وهمچنین مقداری از فشارمالی و اقتصادی او را كم خواهید كرد .

11- به او بگویید :" تازمانی كه سرپا هستم و هنوز ننشسته ام چه كاری برایت انجام دهم ؟ و چه چیزی برایت فراهم كنم؟"

هنگامی كه با همسرتان مشغول تماشای تلویزیون هستید و از جای خود بلند می شوید و به سمت آشپزخانه می روید این عبارت را به كار ببرید. این نشان می دهد كه شما تاچه اندازه به او توجه و دارید و درهمه وقت فكرتان متوجه اوست .

12- به او بگویید :" وقتی كه به افرادی كه دوروبرم هستند فكر می كنم و آنها را می سنجم متوجه علاقه خود به تو می شوم و پیش خود مجسم می كنم كه چه قدر دوستت دارم."

تصوركنید كه اگر شما چنین عبارتی را در مورد خود ، از زبان فرد  دیگری بشنوید چه احساسی به شما دست خواهد داد مطمئناً همسر شما هم احساس مشابه شما را پیدا خواهد كرد.

13- به او بگویید :" توچقدر دوست داشتنی هستی !"

وقتی كه دركنار او هستید این عبارت را همراه با محبت به او بگویید. چرا كه این مسئله برای همسر شما بسیار مهم است كه بداند شما هنوز هم به او توجه دارید و او را دوست می دارید و می توانید از طریق شوخی و تفریح علاقه خود را ابراز كنید .

14- به او بگویید :" گاهی اوقات احساس می كنم باید از تو قدردانی كنم و امروز روزی است كه به ارزش واقعی تو پی  برده ام و دوست دارم همسر قدرشناسی برایت باشم."

این عبارت واین اعترافِ شما نیاز روزانه ی همسرتان را تأمین می كند و شناخت و آگاهی او را نسبت به شما بیشتر می كند و او متوجه می شود كه شما چه قدر نسبت به او آگاهی دارید.

15- به او بگویید : به نظر من تو بهترین هستی چون ...

گاهی اوقات بهترین ویژگی اخلاقی و خوبترین خصوصیات او را خاطرنشان كنید و از محسنات او تعریف كنید. شما او را با این كار وادارخواهید كرد كه بهترین رفتار را داشته باشد و ضمناً از این كه شما خوبی ها و  ویژگی های مثبت او را یادآوری می كنید بسیار خوشحال خواهد شد . در واقع مبالغه گویی شما او را به عرش خواهد رساند، تا جایی كه ممكن است كمی هم غافلگیر وهیجان زده شود.

16- به او بگویید: " می دانم كه سخت گرفته ای و من نمی خواهم  بیشتر از این تو را كلافه كنم و اسباب دردسر تو شوم ؛ اما اگر دوست داشتی كه درمورد نگرانی ات صحبت كنی من در كنارت هستم و حاضرم كه به حرفهایت گوش كنم تا كمی آرام شوی ". با این حرف  به همسرتان اطمینان خاطر دهید كه برای گوش دادن و همدردی با او آماده هستید.

17- به او بگویید :" حتی هنگامی كه با یكدیگر بر سر موضوعی توافق نداریم ، من از تو حمایت خواهم كرد و برای اثبات این حرف ، تو را تحمل خواهم نمود ."

به او اجازه دهید كه بداند حتی اگر در بعضی از مواقع صد در صد با او موافق نیستید ؛ اما با وجود این همیشه و در همه حال پشتیبان و حامی او خواهید بود.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.