سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

چگونه در سیزدهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان شرکت کنیم؟

طرح پروژه های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان، بر اساس استاندارد "یادگیری بر مبنای جستجوگری" در بین معلمان و دانش آموزان ایرانی طراحی شده است و می خواهد با استفاده از تکنولوژی های جدید شیوه آموزش و لذت بردن از علوم را بهبود بخشد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
چگونه در سیزدهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان شرکت کنیم؟
این طرح با هدایت و مشاوره اینترنتی انجام می شود و هدف اصلی آن توسعه اموزش مبتنی بر جستجوگری است، بنابراین چشم انداز بلند مدت این طرح به وجود آمدن سیستمی است که به کمک آن بتوان آموزش مبتنی بر جستجوگری را در کل کشور عملی ساخت تا تمام دانش آموزان کشور از مزایای آموزشی آن برخوردار شوند.

پروژه های ارایه شده در سایت برای گسترش فرهنگ پژوهش، لذت بردن ازدانستن و عمیق کردن فهم دانش آموزان توسط اساتید و با تایید کارشناسان سازمان استعدادهای درخشان طراحی شده اند.

ثبت نام دوره سیزدهم پروژه های دانش آموزی
ثبت نام از 13 آبان ماه 1396 همزمان با روز دانش آموز آغاز خواهد شد و تا پایان بهمن ماه ادامه خواهد داشت. انشاءالله جشنواره پایانی دوره سیزدهم در تاریخ 23 و 24 فروردین ماه 97 در سه بخش غرفه های نمایشگاهی، سمینارهای علمی و مسابقات دانش آموزی برگزار خواهد شد.

برای شرکت در بخش پروژه های تبیان شما عزیزان می توانید از میان پروژه های پیشنهادی ارایه شده در بخش پروژه های دانش آموزی که در شاخه های مختلف از جمله فنی و مهندسی، علوم پایه (شیمی، فیزیک، زیست، ریاضی)، علوم اجتماعی و انسانی، علوم زیستی (پزشکی و بدن انسان، تغذیه و سلامت، جانورشناسی، داروسازی، گیاه شناسی، محیط زیست، میکروبیولوژی)، علوم اسلامی و معارف دینی، نانو، انرژی های تجدید پذیر، هنر و معماری، کامپیوتر و برنامه نویسی، زیست فناوری و نجوم  به صورت طرح درس های کامل ارایه شده است و یا بخش کاردستی علمی ارایه شده در سایت تبیان با توجه به استعداد، سن و علاقه، موضوع مورد نظر را انتخاب کنید و یا از بانک ایده های پروژه های سال های گذشته و فعالیت های دانش آموزان بهره ببرید و سپس از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی ثبت نام کنید.

بخش مسابقات سیزدهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی در رشته ها و گرایش های مختلفی همچون هوافضا، رباتیک، سازه، شیمی، مسابقات آزمایشگاهی، بازی سازی، نجات تخم مرغ، انرژی های تجدید پذیر، فوتومیکروگراف، کاپ فیزیک ایران، برنامه نویسی، مکاسیستم و طراحی و چاپ سه بعدی برگزار می شود.

قبل از ثبت نام حتما صفحه گرایش های اجرایی سیزدهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی را مطالعه نمایید و با توجه به مقطع تحصیلی و مطالعه قوانین عمومی در یکی از بخش های غرفه های نمایشگاهی، سمینارهای علمی و مسابقات دانش آموزی شرکت نمایید. لازم به ذکر است هر دانش آموز می تواند تنها در یک مقطع/ گرایش از جشنواره حضور یابد و در صورت عدم رعایت پروژ ه حذف خواهد شد.

پس از انجام مراحل ثبت نام، توسط سیستم، برای هر پروژه، کد منحصر به فردی اعلام می شود. لطفا در حفظ آن کوشا باشید. هم چنین از طرف دبیرخانه جشنواره، ایمیل کد پروژه برای شما ارسال خواهد شد. لذا در صورت عدم دریافت هر یک از آن ها، حتما با دبیرخانه، تماس حاصل فرمایید.

 چنانچه بخواهید در اطلاعات ثبت شده خود تغییری ایجاد کنید،(فقط تا پایان بهمن) می توانید از طریق درگاه تبیان من بخش پروژه های دانش آموزی من آن را مشاهده و ویرایش و در صورت تایید مبلغ ثبت نام را پرداخت فرمایید.

لازم به ذکر است کامل نمودن تمام قسمت های فرم ثبت نام ضروری است و هر موضوع پروژه باید در یک فرم ثبت شود بنابر این مدارسی که بیش از یک موضوع پروژه انتخاب کرده اند به تعداد موضوعاتشان فرم ثبت نام را تکمیل نمایند.

دقت فرمایید گروه های ثبت نامی در جشنواره، پس از داوری و بررسی گزارش ها و تکالیف که به منزله روند اجرای پروژه می باشد و مدت ارسال آن ها نهایتا تا نیمه اسفند ماه می باشد، برای شرکت در جشنواره پایانی دعوت می شوند.

چنانچه تکالیف و گزارشات ارسال شده تا نیمه اسفند، مورد تایید کارشناسان داوری نباشد، تا تاریخ 20 فروردین 1397جهت تکمیل آن ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد و نهایتا تا 25 فروردین 1397 فرصت دارید نسبت به تکمیل آن اقدام نمایید.

بنابراین ثبت نام و پرداخت هزینه، به تنهایی ملاک حضور در جشنواره پایانی نمی باشد.

شما می توانید با استفاده از طرح درس ها و مقالات مرتبط ارایه شده در بخش پژوهش سایت تبیان و هدایت مشاوران پروژه خود را انجام دهید، با توجه به این که بخشی از نمره هر پروژه به گزارش پیشرفت آن پروژه (تکلیف) اختصاص دارد، دانش پژوهان می بایست گزارش پروژه خود را در چند مرحله زمانی از طریق تبیان من /پروژه های پیشنهادی من / گزارشات و تکالیف خود را ارسال نمایند.

پژوهشگرانی که در پروژه ای غیر از موضوعات تبیان در جشنواره ثبت نام می کنند، جزء بخش دستاوردها و ایده های نو محسوب می شوند و می بایست ابتدا پروژه خود را در بخش ثبت ایده (پیشنهاد موضوع) ثبت نمایند. در پایان این قسمت کدی به کاربر ارایه می شود، که به هنگام ثبت نام مورد نیاز خواهد بود. هم چنین تمامی ایده های ثبت شده یک کاربر در بخش ایده های / تبیان من قابل مشاهده است و از همان قسمت امکان ویرایش، تایید یا عدم تایید ایده قابل رویت خواهد بود.

در صورتی که ایده شما تایید شد، می توانید نسبت به ثبت نام اصلی در سامانه ثبت نام جشنواره اقدام فرمایید.

تماس با ما
آدرس دبیرخانه: تهران - بلوار کشاورز - خیابان نادری - جنب حجت دوست - پلاک 12 - طبقه اول 
مرکزیادگیری موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
تلفن: 81202311، 81202428 
نمابر: 81202203
پست الکترونیکی: project@tebyan.com


بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تنظیم: نسرین صادقی