تبیان، دستیار زندگی

تشکیل ارکستر بزرگ موسیقی لرستان

مدیر انجمن موسیقی استان لرستان از تشکیل یک ارکستر بزرگ موسیقی متشکل از سازهای موسیقی ایرانی و تاسیس خانه کمانچه و مکتب‌خانه موسیقی در خرم آباد خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
موسیقی

امین عباسیان مدیر انجمن موسیقی استان لرستان گفت: به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و همکاری انجمن موسیقی لرستان تصمیم گرفته شد تا ارکستر بزرگ موسیقی لرستان به زودی در این استان تشکیل شود.

وی ادامه داد: یکی از مسایلی که در ماه های اخیر مشغول پیگیری آن بودیم تشکیل یک ارکستر بزرگ برای شناسایی استعدادها و هنرمندان جوانی بود که می توانند حضور فعال و جدی در عرصه اجراهای ارکسترال داشته باشند. با توجه به حضور جوانان مستعد و پتانسیل موجود در موسیقی لرستان وجود یک ارکستر بزرگ که بتواند قابلیت‌های این موسیقی را معرفی کند لازم بود که با رایزنی با مدیران ارشاد استان لرستان این امر محقق شد.

مدیر انجمن موسیقی استان لرستان گفت: فراخوان عضوگیری «ارکستر بزرگ موسیقی استان لرستان» طی روزهای آینده اعلام می شود و تمامی هنرمندانی که موفق به حضور در مجموعه ثابت ارکستر شوند از مزایای بیمه بدون نوبت برخوردار می شوند. همچنین قرار است یکی از هنرمندان برگزیده موسیقی کشورمان به عنوان رهبر ارکستر در کنار ما باشد.

عباسیان درباره نحوه تاسیس مکتب خانه موسیقی استان لرستان و خانه کمانچه نیز توضیح داد: تاسیس مکتب‌خانه موسیقی استان لرستان و خانه کمانچه از جمله مواردی بود که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، انجمن موسیقی ایران و انجمن موسیقی استان لرستان پیگیری شد اما با توجه به اینکه مکان مناسبی برای تاسیس این مجموعه ها نداشتیم کار با موانعی روبه رو شد. خوشبختانه در جلسه ای که امروز برگزار کردیم با حمایت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان خانه‌ای قدیمی در خرم آباد به این امر اختصاص داده شد و به زودی کارهای مربوط به تاسیس این مکان را با جدیت دنبال می کنیم.

منبع:مهر