تبیان، دستیار زندگی

زیبایی خود را با مصرف نمک دریا بیافزاید !

نمک دریا از تبخیر آب دریا بدست می آید.پردازش نمک دریا طبیعی است و مواد معدنی خود را حفظ می کند.در مقایسه با نمک معمولی که پردازش آن بسیار سنگین است و در حین پردازش بسیاری از مواد معدنی خود را از دست می دهد و به آن مواد شیمیایی اضافه می شود،اما تهیه نمک دریا به راحتی و بدون اضافه کردن مواد شیمیایی تولید می شود. نمک کم سدیم یددار دریایی که حدود میزان فلزات سنگین آن بر روی بسته بندی مشخص شده باشد استفاده فرمائید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
نمک دریا، اسکراب بدن، شوره سر، رفع اکنه، سفید کننده دندان، زیبایی، انسان زیبا
اسکراب بدن
اگر شما به دنبال یک درمان طبیعی برای پوست و جوان سازی آن هستید می توانید از نمک دریا استفاده کنید.پوست خشک خود را با نمک دریا و روغن زیتون تسکین دهید.نمک برای لایه برداری پوست مفید است و با افزایش گردش خون به از بین بردن سلول های مرده سطح پوست کمک می کند.روغن زیتون نیز برای مرطوب کردن پوست خشک بسیار عالی است.این نوع اسکراب خواص ضد باکتریایی دارد و برای از بین بردن نواحی خشک پوست ازجمله آرنج و زانو بسیار مفید است.

برای درست کردن اسکراب
• 5 قاشق چایخوری نمک دریا را با 1 قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و به پوست بمالید.
• کمتر از 10 دقیقه منتظر بمانید سپس تمیز کنید.

رفع سریع آکنه
برای از بین بردن آکنه از مخلوط نمک دریا با سرکه سیب استفاده کنید.نمک دریایی منافذ بسته و عمیق پوست را پاکسازی می‌کند.به طور کلی سرکه سیب التهاب را کاهش می دهد.از این رو این دو ماده یک درمانگر طبیعی برای از بین بردن آکنه هستند.

• 1قاشق چایخوری نمک دریا را با 1 قاشق چایخوری سرکه سیب و 2 فنجان آب مخلوط کنید.
• مخلوط را درون بطری اسپری بریزید و روی نواحی که آکنه دارد اسپری کنید، مراقب باشید تا به چشمانتان آسیب نزنید.
• در انتها خوب بشویید و خشک کنید.

سفید کردن دندان ها
نمک دریا دارای فلوراید است و برای داشتن دندان های سفید و لثه سالم مفید است.

درمان شوره سر
اگر از شوره سر خود ناراحت هستید می توانید از نمک دریا استفاده کنید.هنگامی که پوست سر را با نمک دریا ماساژ می دهید، گردش خون را تحریک می کنید و این کار باعث می شود تا شوره سر را کاهش دهید.

• موهای خود را به خوبی شانه کنید، سپس نصف قاشق چایخوری نمک دریا را با نوک انگشتانتان ، به آرامی روی پوست ماساژ دهید.

روشن کننده ناخن
برای درمان ناخن های زرد خود می توانید از ترکیب نمک دریا،جوش شیرین و لیمو استفاده کنید.نمک دریا باعث نرم شدن و تقویت ناخن ها می شود.جوش شیرین و لیمو نیز برای سفید شدن ناخن ها موثر است.برای درست کردن این مخلوط، 1 قاشق چایخوری نمک دریا،آب لیمو وجوش شیرین اضافه کنید و ناخن هایتان را درون آن قرار دهید.
منبع : oabab.net
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.