تبیان، دستیار زندگی

تاثیرگذارترین صحنه دربی 85 پایتخت

مدافع جوان استقلال در مهار مهاجم سیه چرده رقیب سنتی چندان موفق ظاهر نشد، گرچه اشتباه او در یارگیری زیر سایه اشتباه بزرگ تر زوج او در دفاع گم شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
دربی
به گزارش تبیان و به نقل از ورزش سه؛ مجید حسینی که اولین بار فصل گذشته با اعتماد علیرضا منصوریان فرصت حضور در دربی های پایتخت به عنوانی یکی از مردان ثابت استقلال را به دست آورد، این بار در حالی طعم حضور در بزرگ ترین بازی فوتبال ایران را چشید که در کنار خود روزبه چشمی را به عنوان زوج در مرکز خط دفاع می دید.
حسینی که در این سال ها پله های ترقی را به عنوان مدافعی سختکوش و باهوش به خوبی طی کرد، این بار از سوی وینفرد شفر مامور مهار گادوین منشا نیجریه ای شد به این امید که اجازه هیچ کاری را به ستاره اول خط حمله سرخ های پایتخت ندهد، ماموریتی که مدافع استقلال چندان در آن موفق عمل نکرد؛ به خصوص در صحنه تک گل دربی 85 که باعث شکست تلخ آبی ها شد.
در صحنه گل چه بسا اگر مجید حسینی که به عنوان یار مستقیم منشا با او به آسمان پرید تا توپ را دفع کند، بهتر ظاهر می شد و اجازه نمی داد تا مهاجم نیجریه ای با ضربه سر خود توپ را در عمق دفاع جامانده استقلال به علیپور برساند، دیگر نه پنالتی رقم می خورد نه گلی در کار بود که آبی ها بازنده بزرگ لقب بگیرند.
اشتباه مجید حسینی در هنگام ضربه سر منشا زیر سایه خطای پنالتی روزبه چشمی گم شد تا در این روزها کمترین انتقاد از این مدافع جوان صورت بگیرد و همه هجمه ها روی سر روزبه آوار شود؛ اما اگر خود حسینی یک بار دیگر دربی 85 را ببیند به خوبی پی می برد که اشتباه او در یارگیری از منشا به خصوص در صحنه آن ضربه سر کم از اشتباه هم تیمی و زوجش در خط دفاع نداشت.
محمد تقوی کارشناس فوتبال ایران در خصوص این صحنه گفت:« تنها تفاوت در این صحنه میان منشا و حسینی به تایمینگ برمی گشت، چون هر دو بازیکن تقریبا قد و هیکلی شبیه به هم داشتند و تنها بر سر تایم پرش برای زدن ضربه سر منشا بهتر از حسینی عمل کرد و معادلات دربی را با همین ضربه سر تغییر داد».