تبیان، دستیار زندگی

زندگی شهید «محسن حججی» سریال می‌شود

نگارش سریال «هفتمین نامه جابر» به کارگردانی و نویسندگی رسول صانعی در دست تولید قرار دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
محسن حججی

مجموعه داستانی «هفتمین نامه جابر» در 10 قسمت به نویسندگی و کارگردانی رسول صانعی درباره زندگی (نوجوانی، جوانی، خانواده، پدر و مادر و در پایان اسیری و شهادت شهید محسن حججی) تولید خواهد شد.

بنا بر این گزارش، به تازگی تحقیق‌های قبل از نگارش در نجف آباد اصفهان (محل زندگی شهید حججی)، کردستان (محل اعزام و مانور)، سوریه (لشگر 8 نجف اشرف) و اهواز آغاز شده است و تا پایان امسال سریال مقابل دوربین خواهد رفت. همچنین نویسنده و کارگردان با خانواده و نزدیکان این شهید به گفت‌وگو نشسته‌ و اطلاعاتی را از آنها بدست آورده است.

 هنوز بازیگر نقش شهید حججی انتخاب نشده است و چند گزینه برای ایفاگر نقش این شهید وجود دارد. این گزینه‌ها شامل بازیگران حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای می‌شوند، اما شباهت صدا و چهره بازیگر مورد نظر به شهید حججی در اولویت قرار دارد.

این سریال قصه‌های مختلفی دارد. یکی از داستان‌ها درباره شهید کاظمی فرمانده نیروی زمینی سپاه و دیگری درباره جدال بین دو برادر که یکی سمت داعش و دیگری سمت ایران است، خواهد بود.

یکی از دلایل انتخاب عنوان هفتمین نامه جابر برای این سریال به دلیل این است که «جابر» نام مستعار و پوشش دهنده شهید حججی در عملیات ها بوده است.

لوکیشن‌های این سریال با بازسازی فضا در نجف آباد اصفهان، نجف اشرف و سوریه خواهد بود و به دلیل مسائل امنیتی این احتمال وجود دارد تا بیابان‌های نطنز جایگزین سوریه (تصویربرداری سکانس شهادت شهید حججی در محل وادی العطشان) شود.

سریال «هفتمین نامه جابر» برای سیما فیلم تولید خواهد شد و به مناسبت سالگرد شهادت شهید حججی از شبکه یک سیما بروی آنتن خواهد رفت.

منبع: فارس