تبیان، دستیار زندگی

جام حذفی در انتظار قهرمان شگفتی‌ساز

حضور غیر منتظره برخی از تیم های لیگ برتری و لیگ یکی در مراحل پایانی جام حذفی مسیر میانبر لیگ قهرمانان را هموار کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
لیگ برتر
به گزارش تبیان و به نقل از ورزش سه؛ با صعود گسترش فولاد تبریز، استقلال خوزستان و خونه به خونه بابل تکلیف 7 تیم مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی مشخص شد.
پرسپولیس و بادران دیگر تیم هایی هستند که با برگزاری دیدار خود به میزبانی بادران، تکلیف دیگر تیم این مرحله مشخص خواهد شد تا 8 تیم نهایی جام حذفی رقیبان خود را بشناسند.
با حضور 5 تیم لیگ برتری و دو تیم لیگ یکی، بررسی تیم های حاضر در جمع 8 تیم برتر جام حذفی نشان می دهد که تیم های حاضر در این مرحله از مسابقات برای فتح یکی از دو جام مطرح فوتبال ایران کار سختی پیش رو ندارند.
از میان 5تیم لیگ برتری حاضر در این مرحله، تنها صنعت نفت آبادان در میانه جدول قرار دارد و چهار تیم دیگر در رتبه های پایانی جدول و در رده های یازدهم، سیزدهم، چهاردهم و شانزدهم قرار دارند که البته وزن این گروه از تیم های لیگ برتری در صورت اضافه شدن پرسپولیس بیشتر خواهد شد؛ اما مطمئنا غیبت تیم های دیگر مانند سپاهان، ذوب آهن، فولاد، سایپا و پیکان سطح رقابت در جام حذفی را کاهش خواهد داد.
خونه به خونه و ایرانجوان بوشهر در جام حذفی نیز شرایط ایده آلی ندارند. خونه به خونه بابل هر چند با حضور نکونام شرایط بهتری را تجربه می کند؛ اما در رده پنجم قرار دارد. ایرانجوان بوشهر که تا اندازه زیادی حضور در این مرحله را مدیون قرعه مناسب است، در رده شانزدهم جدول لیگ یک حضور دارد و با توجه به تیم های باقی مانده در مرحله بعدی کار سختی برای صعود به جمع 4 تیم نهایی دارد.
بررسی تیم های باقی مانده در مسابقات جام حذفی نشان می دهد که کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات با توجه به تیم های باقی مانده کار دشواری نیست و تیم های حاضر در این مسابقات می توانند خیلی راحت از مسیر آسان و میانبر به لیگ قهرمانان فصل آینده و البته یک عنوان قهرمانی دست پیدا کنند.