تبیان، دستیار زندگی

بازی دوباره چین باحساب ایرانیان

بانکهای چینی با ارسال پیامک به دانشجویان ایرانی، بار دیگر تهدید کردند که حساب ایرانیان را مسدود خواهند کرد.این اولین باری نیست که چینی‌ها چنین برخوردی می‌کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
چین
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر،. چین بار دیگر حساب ایرانیان مقیم شهرهای مختلف خود را مسدود کرد؛ این بار البته برای دانشجویان. همین چند وقت پیش بود که بانکهای چینی، حساب صادرکنندگان ایرانی را مسدود کرده و شرایطی را ایجاد کردند که صادرکنندگان ناچار شدند حسابهای خود را جابجا کنند. برای رفع انسداد همین حسابها، پای بسیاری از مقامات ایرانی به میز مذاکره با مقامات چینی، باز شد.
 چند ماه پیش که حساب صادرکنندگان ایرانی به دلایل نامعلوم مسدود شد، مقامات چینی عنوان کردند که دلیل اصلی اینکه حساب ایرانی‌ها مسدود شده، تطبیق برخی سیستم‌های بانکی با مقررات جدید بین المللی و به خصوص FATF بوده است. اما اکنون دانشجویان ایرانی هم با مشکل مشابهی مواجه شده‌اند و بانکهای چینی با ارسال یک پیامک، به آنها اعلام کرده اند که حساب شان مسدود خواهد شد.
در همین ارتباط، یکی از دانشجویان ایرانی مقیم چین  می‌گوید: این تنها بانک چینی است که تا پیش از این با دانشجویان ایرانی کار می‌کرد و آنطور که پیداست، شرایط اکنون برای دانشجویان با سختگیری بسیار همراه شده است.
وی می‌افزاید: بانک آوچاینا که یک بانک دولتی چین است، با ارسال پیامکی به دانشجویان، اعلام کرده که ارایه هر گونه خدمات به اتباع کشورهای کره‌شمالی، سوریه و ایران ممنوع است؛ ضمن اینکه همین بانک، خدمات دلاری به اتباع کشورهای سودان، کوبا و کریمه را هم ممنوع اعلام کرده است.
این دانشجوی ایرانی می‌گوید: همچنین بر اساس مصوبات جدید، به اتباع کشورهای ترکیه، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، امارات متحده عربی و ترکمنستان با بررسی، دقیق خدمات ارایه می‌شود.
منبع: مهر