تبیان، دستیار زندگی

مدیر عامل ساپكو خبر داد:

عرضه نخستین محصول پلت فرم جدید ایران خودرو در سال 2020

حسین نجاری در نخستین نشست سازندگان پلتفرم جدید ایران خودرو، هدف پروژه طراحی پلتفرم جدید را ارتقای نام ایران خودرو در بازارهای بین المللی دانست و اظهار كرد: این پروژه با مشاركت و همكاری شركت های مطرح جهانی چون پینین فارینای ایتالیا،‌ هیوندایی پاورتك،‌ ماهله درحال اجرا است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
خودرو

به گزارش ایكوپرس، حسین نجاری در نخستین نشست سازندگان پلتفرم جدید ایران خودرو، هدف پروژه طراحی پلتفرم جدید را ارتقای نام ایران خودرو در بازارهای بین المللی دانست و اظهار كرد: این پروژه با مشاركت و همكاری شركت های مطرح جهانی چون پینین فارینای ایتالیا،‌ هیوندایی پاورتك،‌ ماهله درحال اجرا است.

وی این پروژه را وسیع و آن را از مرحله مفهومی و كانسپت تا تولید انبوه خودرو دانست و گفت:‌ طراحی، مهندسی، اجرا، تولید و ارزیابی در طیف اجرای این پروژه قرار دارند.

نجاری افزود: شركت ایتالیایی پینین فارینا طراحی پلتفرم ماژولار برای خودرو هایی در كلاس های سدان،‌ هاچ بك،‌ كراس اوور و وانت را برعهده خواهد داشت و شركت ماهله نیز طراحی پیشرانه با احتراق بنزینی را انجام خواهد داد.

مدیرپروژه طراحی پلتفرم جدید ایران خودرو تاكید كرد:‌ محصولات در دو بخش مشخصات سطح بالا و معمولی طراحی خواهد شد كه پیشرانه محصولات در هر دوبخش موتور سه سیلندر توربو شارژ است. وی ادامه داد:‌ پروژه های صنعتی سازی نیز هم زمان در بخش های بدنه سازی،‌ پرس،‌ مونتاژ و... درحال انجام است.

مدیرعامل ساپكو زمان عرضه اولین محصول این همكاری را سال 2020 اعلام كرد و گفت: قیمت محصولات در دو بخش سطح بالا و معمولی رقابتی خواهد بود. وی صادرات 30 درصدی و بومی سازی بیش از 70 درصدی قطعات و مجموعه ها را از دیگر اهداف پروژه عنوان كرد و گفت:‌ در صورت تحقق اهداف داخلی سازی، قیمت محصول رقابتی خواهد بود.

وی همكاری سازندگان در اجرای پروژه را مهم توصیف كرد و گفت:‌ درحال حاضر بیش از 600 سازنده و تولیدكننده داخلی با ساپكو همكاری می كنند و در بخش های مختلف مجموعه ها و قطعات را در اختیار ایران خودرو قرار می دهند.


منبع: ایكوپرس