تبیان، دستیار زندگی

اپل کاهش کیفیت قطعات آیفون ۱۰ را تکذیب کرد

شرکت اپل ادعای بسیاری از رسانه ها مبنی بر کاهش کیفیت قابلیت تشخیص چهره یا فیس آی دی آیفون ۱۰ به دلیل تسریع در تولید آن را تکذیب کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آیفون 10
به گزارش تبیان و به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت بیزینس اینسایدر، گزارش ها در فضای مجازی حاکی از آن است که مدتهاست که تامین کنندگان تولید قطعات سخت افزاری قابلیت حسگر سه بعدی آیفون ۱۰ اپل با دشواری و مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند.
به دلیل همین مشکلاتی که تامین کنندگان قطعات سخت افزاری اپل با آنها مواجه شده‌اند، رسانه‌های بسیاری از جمله بلومبرگ گزارش داده اند که اپل به منظور تسریع در تولید گوشی جدید پرچم دار خود، قصد دارد کیفیت سخت افزاری بکارگرفته شده در قابلیت فیس آی دی یا تشخیص چهره هوشمند را کاهش دهد.
این امر به زنجیره تامین این شرکت اجازه می‌دهد تا با شناسایی و پرتاب ۳۰ هزار نقطه نامرئی به سمت چهره کاربران، روند تولید این قطعات را افزایش و سرعت دهد.
با اینکه شرکت اپل همواره بر تولید قطعات سخت افزاری گوشی های هوشمند خود نظارت و سخت گیری های بسیاری می کند، اما طبق گزارش های منتشر شده، شرکت های ال‌جی و شارپ که برای ترکیب لیزر و لنز برای تولید قسمت پرتاب‌‏کننده نور نامرئی با اپل همکاری می کنند، ظاهرا با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند و بنابراین می توان گفت که احتمالا تولید حسگرهای سه بعدی تشخیص  هوشمند چهره یا فیس آی‌دی در گوشی های جدید آیفون ۱۰ کمتر از حد انتظار خواهد بود.
البته شرکت آمریکایی اپل در پاسخ به این گونه گزارش ها، واکنش نشان داده و در بیانیه خود اعلام کرده است که چنین ادعاهایی بی اساس بوده و هرگز صحت ندارد.
بر اساس دیگر گزارش های منتشر شده، تا روز ۳ نوامبر سال جاری میلادی ۲۰۱۷، تنها حدود ۳ میلیون واحد از گوشی های هوشمند و جدید آیفون ۱۰ اماده خواهد بود . همچنین برآورد می شود که مجموع عرضه این پرچم دار جدید اپل در سال ۲۰۱۷ به ۲۰ میلیون واحد برسد یعنی تقریبا نصف آن رقمی که اپل برای سال جاری در نظر گرفته بود.
البته باید گفت که اپل به فروش آیفون ۱۰ یا همان آیفون ایکس که در رویداد رونمای از محصولات خود، از آن به عنوان پدیده شگفت انگیز و غافگیرانه اپل یاد کرد، بسیار امیدوار و خوشبین است. لازم به ذکر است که با رونمایی و معرفی  چنین محصول جذابی، فروش آیفون های ۸ و ۸ پلاس چندان بالا نرفت چرا که خریداران و طرفداران اپل همچنان در انتظار عرضه آیفون ۱۰ هستند تا از این گوشی پرچم دار گران قیمت همراه با امکانات جدید و جذاب آن استفاده کنند.
منبع:ایسنا