تبیان، دستیار زندگی

تعویض نمایشگر آیفون 10، 279 دلار هزینه در بر خواهد داشت

بر اساس فهرست قیمتی که اپل هم‌زمان با عرضه‌ی آیفون ایکس منتشر کرده است، تعویض نمایشگر این گوشی ۲۷۹ دلار هزینه برمی‌دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آیفون 10
به گزارش تبیان و به نقل از زومیت، اپل امروز آیفون 10 (iPhone X) را عرضه کرد و همراه آن اطلاعاتی در خصوص هزینه‌ی تعمیرات آن منتشر کرد. تعمیرات آیفون ایکس نیز مانند خود این گوشی گران است. اگر بیمه‌ی تکمیلی اپل نداشته باشید، یک تعویض نمایشگر ۲۷۹ دلار برایتان هزینه در بر خواهد داشت. این مقدار بیش از دو برابر هزینه‌ی ۱۲۹ دلاری تعویض صفحه‌نمایش آیفون ۶ است. همچنین ۶۵ درصد از هزینه‌ی ۱۶۹ دلاری تعویض نمایشگر آیفون ۸ بیشتر است.
اگر این قیمت به نظرتان زیاد است، باید مواظب باشید که به هیچ‌وجه به آیفون ۱۰ خود صدمه نزنید؛ زیرا هرگونه آسیبی که تحت پوشش بیمه نباشد ۵۴۹ دلار برایتان هزینه خواهد داشت. این قیمت بسیار بیشتر از قیمت تعمیر سایر گوشی‌های آیفون است. تعمیر آیفون ۸ فقط ۳۴۹ دلار و تعمیر آیفون ۸ پلاس ۳۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده است. با این حساب، اگر قاب شیشه‌ای پشت آیفون X خود را شکستید، شاید ترجیح بدهید که به همان شکل با آن سر کنید.
بیمه‌ی تکمیلی اپل با نام +AppleCare معمولا خرج اضافه به‌حساب می‌آید؛ اما در خصوص آیفون ایکس به نظر هزینه‌ای واجب است. بیمه‌ی اپل برای آیفون ۱۰، ۱۹۹ دلار است. این قیمت برای آیفون ۸ برابر با ۱۲۹ دلار و برای آیفون ۸ پلاس ۱۴۹ دلار است. با وجود اینکه قیمت بیمه گران شده است؛ اما هزینه‌ای که به مرکز تعمیرات پرداخت خواهید کرد فرقی نکرده است. بنابراین، نمایشگر آیفون ۱۰ با پرداخت تنها ۲۹ دلار، تحت بیمه، قابل تعویض است. همچنین سایر تعمیرات این دستگاه با پرداخت ۹۹ دلار تحت بیمه‌ی تکمیلی اپل قابل انجام است.
بیمه تکمیلی اپل هم داستان خودش را دارد. به‌طور مثال در خصوص آیفون ۸، یک مرتبه تعویض نمایشگر خارج از بیمه، ارزان‌تر از خرید کارت بیمه تکمیلی تمام می‌شود. بیمه تنها زمانی به کار می‌آید که در طول سه سال، بخش دیگری از گوشی هم نیاز به تعمیر پیدا کند که بعید هم نیست.
اما، در مورد آیفون ۱۰، دو مرتبه تعویض نمایشگر تحت بیمه ۲۵۷ دلار هزینه در بر خواهد داشت که همچنان کمتر از هزینه‌ی ۲۷۹ دلاری یک مرتبه تعویض آن خارج از بیمه است. با توجه به اینکه هزار دلار برای خرید آیفون ۱۰ خود هزینه کرده‌اید، این سیاست بیمه‌ای بد به نظر نمی‌رسد؛ چرا که حتی اگر دستگاه شما به هر دلیلی کاملا از کار بیفتد باز هم پوشش بیمه‌ای خواهد داشت.
هرچند هزینه‌ها کمی بالا به نظر می‌رسند، اما به هیچ‌وجه تعجب‌آور نیستند؛ چرا که اپل برای تأمین پنل‌ OLED باید به سراغ سامسونگ برود. از آنجایی که سامسونگ تنها شرکتی است که می‌تواند این پنل‌ها را برای اپل تأمین کند، هزینه‌ی آن بالا می‌رود. همچنین به احتمال زیاد، این نوع صفحه‌نمایش به دلیل پیچیده بودن فرآیند ساخت و شکل بریده‌ی بالای صفحه، به تعداد محدود تولید شده و در اختیار اپل قرار گرفته‌ است که این نیز مزید بر علت است.
منبع:زومیت