تبیان، دستیار زندگی

روایت گریشام از یک رسوایی مالی

جدیدترین رمان جان گریشام با عنوان «دادگاه خروس» به تازگی وارد بازار کتاب شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
دادگاه خروس

رمان جدید گریشام بر گروهی از دانشجویان حقوق متمرکز است که متوجه می‌شوند از آن‌ها کلاهبرداری شده است.

«دادگاه خروس» را گریشام با همان اشتیاقی نوشته که «جزیره کامینو» را تابستان نوشته بود و با همان حس، احساسات واقعی نه صرفا متعهدانه برای ارایه کاری جدید را نشان داده است.

مثل همه کتاب‌های خوب گریشام خواننده با این کتاب نیز ارتباط خوبی برقرار می‌کند.

در این کتاب یکی از بزرگترین رسوایی‌های مالی سال تصویر شده است.

این کتاب که آخر هفته پیش منتشر شده درباره سه دانشجوی حقوق است که متوجه می‌شوند در ترم آخر دانشکده‌شان، موسسه از همه آنها کلاهبرداری کرده است. آنها تصمیم می‌گیرند تا از مدیری که این مدرسه متعلق به اوست انتقام بگیرند.

خطوط اصلی این رمان از مقاله‌ای که سال ۲۰۱۴ در «آتلانتیک» منتشر شده بود، الهام گرفته شده، اما گریشام می‌گوید از تیتر خبرهای دیگر نیز برای نوشتن این رمان بهره گرفته است. از جمله بانکی که برای باز کردن حساب برای مشتریانش بدون اجازه آنها اقدام کرده‌بود.

اوایل امسال بانک ولز فارگو تایید کرده بود که برای ۳.۵میلیون مشتری بدون اجازه آنها حساب افتتاح کرده است. این بانک گفت از اطلاعات مشتریان استفاده کرده و برای آنها حساب‌های جداگانه افتتاح کرده تا به اهداف فروش تهاجمی خود دست پیدا کند.

گریشام که برای الهام از داستان‌های واقعی برای نوشتن داستان‌هایش شهرت دارد، در این رمان یک خط داستانی دیگر را هم دنبال کرده و آن خانواده مهاجری است که با دیپورت شدن روبه رواست.

«دادگاه خروس» که در ۳۵۲ صفحه از سوی انتشارات دابلدی به قیمت ۲۸.۹۵ دلار منتشر شده، ۲۴ اکتبر ۲۰۱۷ به بازار آمده است.

گریشام کتاب قبلی‌اش را ماه ژوئن(خرداد) با عنوان «جزیره کامینو» منتشر کرده بود.  

نام جان گریشام مترادف با کتاب‌های حقوقی مدرن است. او تا پیش از این که به نوشتن بپردازد، هفته‌ای ۶۰ تا ۷۰ ساعت در یک شرکت حقوقی در می‌سی‌سی‌پی کار می‌کرد.

وی متولد ۱۹۵۵ در آرکانزاس است و در کودکی علاقه داشت تا بازیکن حرفه‌ای بیس‌بال شود، ولی پس از این که متوجه شد در این حرفه نمی‌تواند به موفقیتی دست یابد راهی دانشگاه شد و از مدرسه حقوق در سال ۱۹۸۲ فارغ‌التحصیل شد.

منبع: خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس