تبیان، دستیار زندگی

نامه اعتراضی ۸۲ نماینده مجلس به روحانی درباره «سرزمین کهن»

نماینده مردم ایذه و باغملک از ارسال نامه ۸۲ نماینده مجلس شورای اسلامی به رئیس‌جمهور درباره سریال سرزمین کهن خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سرزمین مادری

هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد به پخش سریال سرزمین کهن، اظهار داشت: مسئولان صدا و سیما تصمیم دارند این سریال را مجدداً با نامی دیگر از رسانه ملی پخش کنند.

وی با بیان اینکه ۴ قسمت از این سریال سال ۹۲ از صدا و سیما پخش شد، افزود: در چند قسمتی که از این سریال پخش شد، توهین‌های آشکاری به قوم بختیاری و یکی از سرداران مشروطه شد که مورد تأیید هیچ فرد و گروهی نبود.

نماینده مردم ایذه و باغملک با ابراز اینکه طی چند وقت گذشته تیزر سریالی با نام سرزمین مادری پخش شد، ادامه داد: این اقدام سبب شد تا موجی در فضای مجازی ایجاد شود، مبنی بر اینکه قرار است سریال سرزمین کهن فقط با تغییر نام و بدون حذف بخش‌های توهین‌آمیز مجدداً پخش شود.

خادمی با بیان اینکه اگر این سریال تنها تغییر نام داده و قسمت‌های توهین‌آمیز آن حذف نشده این یک اشتباه است، گفت: در صورتی هم که قسمت‌های توهین‌آمیز حذف شده بهتر بود که پیش از پخش تیزر سریال توضیحات لازم داده می‌شد تا این مسائل در فضای مجازی پیش نیاید.

نماینده مردم ایذه در مجلس با اعلام اینکه در همین راستا ۸۲ تن از نمایندگان روز چهارشنبه ۳ آبان نامه‌ای به رئیس‌جمهور و سازمان صدا ‌و سیما ارسال کردند، گفت: موضوع نامه درباره این بود که نمایندگان می‌خواستند بدانند آیا دغدغه‌های مردم درباره این سریال برطرف شده یا خیر.

منبع: صبا