تبیان، دستیار زندگی

طرز تهیه کالزونه کالباس و ذرت ( ایتالیا )

داخل سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و خمیرها را داخل سینی بگذارید ، زرده تخم مرغ را با کمی اب رقیق کنید و روی خمیرها بزنید ، سینی را ۳۰ دقیقه داخل فر بگذارید تا روی کالزونه ها طلایی شود سپس سرو کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
     کالزونه کالباس و ذرت ( ایتالیا )

مواد لازم کالزونه کالباس و ذرت ( ایتالیا )مواد اصلی

سیر  ۲ حبه
جعفری خرد شده ۲ قاشق غذا خوری
ذرت ۱ لیوان
پنیر پارمیجانو (پارمیزان یا پارمسان) رنده شده ۱/۲ لیوان
تخم مرغ (زرده) ۱ عدد
کالباس ۲۰۰ گرم
شکر ۱ قاشق چای خوری
روغن زیتون ۲ قاشق غذا خوری
شیر ۳/۴ لیوان
آب ۱/۲ لیوان
نمک ۱ قاشق چای خوری
مخمر فوری ۲ قاشق چای خوری
آرد ۳ لیوان

طرز تهیه

زمان تهیه ۶۰ دقیقه
زمان پخت ۳۰ دقیقه
۱ مخمر فوری و ۱/۲ لیوان آب ولرم را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس شیر ، روغن زیتون ، ۲ لیوان آرد ، نمک و شکر را اضافه کنید و پس از اینکه مواد مخلوط شدند ۱ لیوان باقی مانده آرد را اضافه کنید.
۲ با دست مواد را مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، خمیر را چند دقیقه ورز دهید ، کاسه ای را چرب کنید و خمیر را داخل کاسه بگذارید ، روی ظرف را بپوشانید و ۱ ساعت در جای گرمی قرار دهید تا حجم خمیر ۲ برابر شود.
۳ فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، روی سطح کار کمی آرد بپاشید و خمیر را با وردنه نازک پهن کنید سپس با لیوان خمیر را به شکل گرد قالب بزنید.
۴ ذرت کنسروی ، کالباس خرد شده ، سیر خرد شده ، پنیر پارمزان و جعفری خرد شده را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ، روی هر خمیر مقداری از این مایه قرار دهید سپس خمیر را تا بزنید ، لبه های خمیر را با آب مرطوب کنید سپس با فشار لبه چنگال دو طرف خمیر را به هم بچسبانید.
۵ داخل سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و خمیرها را داخل سینی بگذارید ، زرده تخم مرغ را با کمی اب رقیق کنید و روی خمیرها بزنید ، سینی را ۳۰ دقیقه داخل فر بگذارید تا روی کالزونه ها طلایی شود سپس سرو کنید.
منبع:پاپیون


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.