تبیان، دستیار زندگی

بانک‌ها برای استارت‌آپ‌ها‌ دست زدند

بانک‌ها برای استارت‌آپ‌ها‌ دست زدند مراسم اختتامیه سومین نمایشگاه تراکنش با حضور مقامات دولتی و فعالان حوزه بانکداری کشور برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
بانک تجارت
در ابتدای این مراسم، محمد ابراهیم مقدم مدیر عامل بانک تجارت ضمن تشکر از شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه ابزار امیدواری کرد که با مسیری که شرکت‌های فین‌تک و استارت‌آپ‌ها‌ طی می‌کنند بی‌شک آینده‌ای روشن در انتظار این حوزه است.
پس از سخنان مقدم، کلیپی در مورد روند سه روزه نمایشگاه تراکنش ایران و کارگاه‌ها و مراسمی که در حاشیه نمایشگاه برگزار شد، پخش شد.

پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور، که یکی از سخنرانان برنامه اختتامیه بود، ضمن ابراز این‌که بانکداری الکترونیک در کشور نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت بسیاری داشته است، گفت: هنوز مشکلاتی در این حوزه وجود دارد که باید با فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب، فضایی برای پیشرفت در این حوزه فراهم شود.

در ادامه مراسم، محمدمراد بیات، مدیرعامل فابا نیز در مراسم اختتامیه سومین نمایشگاه تراکنش ایران گفت: استقبال مردم از نمایشگاه خلق یک رویداد حماسی بود و به هیچ وجه احساس خستگی نمی‌کنیم و شاد و پرشور برای ITE 2018 آماده می‌شویم.

همچنین فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در زمان سخنرانی خود در مراسم اختتامیه گفت: مسئولان باید زیربناهای مناسب را برای فعالیت استارت‌آپ‌ها‌ آماده کنند و مسیر فعالیت آنها هموار شود. همچنین نیاز است نگاه‌هایی که نسبت به فعالیت‌ها و کسب و کارهای این حوزه وجود دارد مورد یک بازنگری جدی قرار گیرد.

در این مراسم از اسپانسرهای الماس نمایشگاه تراکنش از جمله بانک تجارت و پارسیان، شرکت خدمات انفورماتیک، داتین، به­ پرداخت ملت، شرکت کارت اعتباری ایران کیش تقدیر به عمل آمد.

در قسمتی از مراسم اختتامیه برگزیدگان استارت‌آپ‌ها‌ی شرکت کننده در جشنواره بزرگ فین‌تک معرفی شدند. و استارت‌آپ‌ها‌ی صد تحلیل، شارژمان و دونیت توانستند مقام اول تا سوم را کسب کنند. جایزه برگزیدگان نفر اول تا سوم لوح تقدیر به همراه 15 سکه بهار آزادی، لوح تقدیر به همراه ده سکه بهار آزادی و لوح تقدیر به همراه 5 سکه تمام بهار آزادی بود.
منبع : ستاد خبری نمایشگاه تراکنش