تبیان، دستیار زندگی

وصیت نامه شهید ابوالقاسم بوذری

رهبر ای روح متقی، فرزند عزیز زهرای اطهر (س) عاشقان تو با آن همه درد و بلا و خون و آتش به یاریت شتافتند و عاشقانه به رحمت الهی پیوسته و صحنه انقلاب حسینی مان را به خون آغشته و به فراز آسمانهای پاک و عرش خدا پرواز کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
شهید ابوالقاسم بوذری
بسم الله الرحمن الرحیم


حکم جهاد برای شما مقرر گردید و حال آنکه برای شما ناگوار و مکروه است لیکن چه بسیار شود که چیزی را شما ناگوار شمارید ولی به حقیقت خیر و صلاح در آن بوده و چه بسیار شود که چیزی را دوست دارید و در واقع شر و فساد شما در آن است. و خداوند به مصالح امر دانا است و شما نمیدانید. (سوره بقره آیه 216)به نام خداوندی که مخلصین درگاهش به امید رحمانیت او آسوده خاطرند، و هوالقاهر فوق عباده و هوالحکیم الخبیر (سوره انعام آیه 18)


...با سپاس و ستایش پروردگار تبارک و تعالی و وجود مقدس رهبر عزیز انقلاب و شهدای مظلوم کربلای وطن اسلامیمان. 

از جوی روان زخونها، سلام برکف افتاده در خاکهای غرب و جنوب، ای مظلومهای تاریخ اسلام. لحظه شوق دیدار جلوه حق نور هدی آن حق تعالی بر ما نزدیک شده است. به شما ای خونین بدنتان در جوار رحمت حق و فضل خدا خواهیم پیوست. 

رهبر ای روح متقی، فرزند عزیز زهرای اطهر (س) عاشقان تو با آن همه درد و بلا و خون و آتش به یاریت شتافتند و عاشقانه به رحمت الهی پیوسته و صحنه انقلاب حسینی مان را به خون آغشته و به فراز آسمانهای پاک و عرش خدا پرواز کردند. اینجا صحنه رشد و تعالی است و دنیا بداند استقامتمان فقط برای حفظ اسلام، رضای خدا و یاری امام است و ما برای جهانیان ثابت خواهیم کرد که رنج و مشقات بر ما هیچ تاثیر منفی نخواهد گذاشت. ما مانند شیشه هستیم هر چه بکشند تیزتر میشود و چون پولاد آبدیده تر میگردد.
 
ای خاکیان بدانید ما از کوه استوارتر و از اقیانوسها خروشانتر و از آتش داغتر هستیم ما پاسداران از این رسالتیم که بحق لباس سبز و مقدس بر تن کردیم و با خونمان بیرق سرخش میکنیم و بر فراز کاخهای ابر قدرتها با عنوان لااله الاالله محمد رسول الله بر افراشته می کنیم. 

ما امت رسول الله با این افتخار که رهبری چنین بحق داریم و با عقیده ای از اسلام و نشانی از پاسداری انقلاب و با این همه شهداء لیاقت در حکومت جهانی نائب مهدی علیه السلام بودن را پیدا کرده ایم ای مستضعفین و محرومین جهان سربلند باشید که نظام ولایت امر اسلام پس از چهارده قرن بر سر شما سایه افکنده و میرویم بخواست خداوند متعال استمرارش بکشیم. 

ما نه بسته به زمینیم و نه وابسته به زمان و تنها رضای حق ما را شادمان و خرسند می سازد. قسم به مکه و مدینه و قسم به کربلا و نینوا و قسم به جنگ حق علیه باطل و قسم به مسلم این عقیل و قسم به حبیب و زهیر و قسم به قاسم و اکبر و قسم به علی اصغر آن شش ماهه خونین بدن و قسم به حسین (ع) و دیگر یارانش و قسم به قتلگاه و سربریده حسین (ع) و قسم به اسیری زنان و فرزندان و کاروان اسیری و قسم به سخنرانی حضرت زینب(س) مجلس ابن زیاد تا آخرین قطره خون خود سر پیمان خود خواهیم ایستاد و امام را تنها نخواهیم گذاشت و ره استقامت را به جهانیان نشان خواهیم داد. 

ای انقلاب اسلامی ما سیراب شود از خون ما و ایستادگی کن ای اسلامیان بر خروشید و به صدای هل من ناصر ینصرنی رهبر لبیک بگوئید و بسوی جبهه ها بروید و اسلام و قرآن و انقلاب را یاری کنید تا خدا شما را یاری کند. 

و ای جوانان نکند در رختخواب بمیرید که حسین (ع) در میدان نبرد شهید شد و مبادا در غفلت بمیرید که علی (ع) در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی تفاوتی بمیرید که علی اکبر حسین (ع) در راه حسین (ع) و با هدف شهید شد. 

ای مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری کنید که فردا در محضر خدا نمیتوانید جواب زینب (س) را بدهید که تحمل 72 تن شهید را نمود و ای لاله های سرخ روئیده در طول تاریخ، شما گواه باشید که ما فقط در راه مکتب، خود را پرپر کردیم. 

ای دوستان: سخنان امام را آویزه گوشتان کنید و در تمام موارد از آنها استفاده نمائید امر به معروف نهی از منکر با آن شرایطی که دارد را فراموش نکنید و اگر این اصل در جامعه ما بمیرد باید فاتحه اسلام و انقلاب را بخوانیم. هر قدر که توان دارید در کشور خدمت کنید و هیچگونه چشم داشتی از کسی نداشته باشید که خداوند سمیع و بصیر است. جنگ را سرلوحه تمام کارهایتان قرار دهید که عزت اسلام در جهاد است و از دوستان تقاضا دارم که صله رحم را فراموش نکنید که انسجام و وحدت شما در این است. 

برادران مسئول موسسه خیریه حضرت امام حسن مجتبی (ع): بشما توصیه میکنم که این رسالت علی علیه السلام و تمام اولیا و دوستان خدا را هر چه کوشاتر بثمر برسانید و خدای نکرده در این زمینه کوتاهی نشود که در آن دنیا مسئول خواهیم بود. 

در آخر از تمام دوستان و اقوام میخواهم که این حقیر را حلال نمایند. با کمال تشکر از مادرم که این همه رنج و زحمت در امور تربیت بنده کرد ولی من هیچ خدمتی به ایشان ننمودم باشد که ایشان هم از بنده راضی باشند. 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

فرزند کوچک شما ابوالقاسم بوذری

درباره شهید


شهید ابوالقاسم بوذری عکاس دوره جنگ است که پس از رشادت های فراوان در دی ماه 1365 و در عملیات کربلای پنج به فیض شهادت نایل آمد. 


نام:ابوالقاسم بوذری کردوی
نام پدر:مصطفی
تاریخ تولد:۲/۲/۱۳۴۱
محل تولد :تهران
وضعیت تاهل:متاهل
شغل: گروه تلوزیونی روایت فتح سپاه
نام عملیات:کربلای ۵
تاریخ شهادت:۲۲/۱۰/۶۵
محل شهادت:شلمچه شرق جزیره بولوین
مزار:بهشت زهرا(س)قطعه۵۳ ردیف۱۱ شماره۱۲
منبع:فاتحان