تبیان، دستیار زندگی

عدالت در کلام شهدا

این برایم ناراحت کننده نیست که کشته شوم و نگرانی من از عدالت خداوند است که بر تمام اعمالم نظر داشته، دارد و خواهد داشت، زیرا زیباست که انسان در راه آن‌کس که دوستش دارد خود را فنا کند، همه چیز را بدهد حتی جان را، من که چیزی از خود ندارم هرچه دارم از اوست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 عدالت در کلام شهدا
 در نگاه امام علی(ع)، عدالت، رأس و هستة اصلی و به مثابه شیره  ایمان و سرچشمه  همه  خوبی‌هاست. «العدل رأس الایمان و جماع الاحسان.»خوانساری، ج 2، ص 30

فرازی از وصیت نامه های شهدای لرستان که درباره عدالت سخن گفته اند:

شهید فرهاد سربندی1:

 این برایم ناراحت کننده نیست که کشته شوم و نگرانی من از عدالت خداوند است که بر تمام اعمالم نظر داشته، دارد و خواهد داشت، زیرا زیباست که انسان در راه آن‌کس که دوستش دارد خود را فنا کند، همه چیز را بدهد حتی جان را، من که چیزی از خود ندارم هرچه دارم از اوست.

شهید اسد آزادبخت 2:

 اکنون با وقوع انقلاب اسلامی و تحقق حکومت اسلامی می‌رود که وعده‌های حق متحقق شود و البته این مقدمه‌ای برای ظهور منتظر قائم مهدی موعود(عج) و گسترش حکومت عدالت اسلامی آن حضرت در فراخنای جهان، به امید پیروزی حق و زوال باطل و تحقق عدالت اسلامی در جهان.

شهید ارسلان گودرزی3:

 با دورود بر تمامی عدالت‌خواهان جنگجو و رزمنده تاریخ اسلام که احکام الهی توسط پیامبران و انبیا برای عدالت در برابر جباران بوده و نشان داده شده که حیله‌گران و موزیان منافق رو در روی این خط عدالت وارد شده اند و با نیرنگ‌ها و حیله‌ها در صدد شکست اسلام الهی و محمدی هستند.

شهید علی گودرزی 4:

بدانید پیروزی ازآن مسلمین و اسلام عزیز می‌باشد پس جهت استقرار حکومت عدل الهی در سراسر جهان همواره کوشا باشید.

شهید علی حسن چکانی5 :

 هر روز بهترین یاران روح‌الله به خاک و خون کشیده می‌شوند.

 اینان به چه جرمی کشته می‌شوند به جز این‌که می‌خواهند حق و حقیقت و عدالت را در جامعه‌های کفر و شرک که نشان دهنده بدبختی و دیکتاتوری بر سر ملل مستضعف دنیاست پیاده کند.

شهید ناصر جمشیدی 6:

باید بدانید که خانواده‌های شهید اولیاء خدا هستند چون بهترین عزیزان خود را در راه خدا تقدیم نمودند و برای به اثبات رساندن حکومت عدل الهی مجاهدت نمودند و تا آخرین لحظه و آخرین قطره خونی که در بدن داشته‌اند تسلیم به هیچ فرمانی و غیرفرمان خدا نشده‌اند.

 پی نوشت:

شهید فرهاد سربندی/نام پدر:محمد حسین/تاریخ و محل تولد:1344/11/1شهرستان آبادان/تاریخ و محل شهادت:1359/9/25فیاضیه آبادان
شهید اسد آزادبخت/ نام پدر:مراد/تاریخ و محل تولد:27/3/1341شهرستان کوهدشت/تاریخ و محل شهادت:1361/1/7 دشت عباس
شهید ارسلان گودرزی/ نام پدر:غلام عباس/تاریخ و محل تولد:18/4/1339شهرستان الیگودرز/تاریخ و محل شهادت:19/12/1361 خرمشهر
شهید علی گودرزی/ نام پدر:علاء/تاریخ و محل تولد:3/1/1337شهرستان بروجرد/تاریخ و محل شهادت:17/1/1363 بمباران هوایی خرم آباد
شهید علی حسن چکانی/ نام پدر:پاپی نبی/تاریخ و محل تولد:7/8/1342شهرستان الیگودرز/تاریخ و محل شهادت:2/3/1365 حاج عمران
شهید ناصر جمشیدی/نام پدر:امیر/تاریخ و محل تولد: 1/1/1336شهرستان الیگودرز/تاریخ و محل مجروحیت/:2/12/1362 / تاریخ و محل شهادت:12/4/1368
با همکاری بنیاد شهید و ایثارگران استان لرستان/اسنادماندگار
منبع:فاتحان