تبیان، دستیار زندگی

فعالیت موسسه های مالی مورد تائید بانک مرکزی باید ادامه یابد

عضو فراکسیون مستقلان مجلس شورای اسلامی در مورد فعالیت موسسات مجاز مانند موسسه مالی و اعتباری نورکه مورد تایید بانک مرکزی است، گفت: : فعالیت این موسسه های مالی مجاز باید ادامه پیدا کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
بانک مرکزی
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری پانا، عبدالله رضیان در مورد فعالیت موسسات مجاز مانند موسسه مالی و اعتباری نورکه مورد تائیید بانک مرکزی است، اظهار داشت: فعالیت این موسسه های مالی مجاز باید ادامه پیدا کند و با اینکه برخی افراد معاند نظام به با پخش شایعات در صدد ضربه زدن به این موسسات و نظام بانکی کشور هستند، مجلس به دنبال پایان دادن به فعالیت این موسسه ها نیست.
وی با اشاره به موسسه های مجاز و مورد تائید بانک مرکزی گفت: برخی موسساتی که هم اکنون با ظرفیت خوبی فعالیت می کنند، نباید در معرض خطر قرار بگیرند چون این موسسات با سابقه چندین ساله و شرایط مناسب و در فضایی سالم کار می کنند و شرایط خوبی برای مردم فراهم کرده اند.
عضو فراکسیون مستقلان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که مجلس برای مشکلات موسسه های غیر مجاز برای جامعه و متضرر شدن مردم چه تمهیدایتی در نظر گرفته است. اظهارداشت: دولت فعلی می گوید که این موسسه های مالی غیر مجاز در دولت قبلی فعال شده اند و ما اجازه تاسیس این موسسات را ندادیم اما به هر حال در بحث حقوقی بالاخره دولت باید پاسخگو باشد در برابر فعالیت این موسسات، چون مجوز تاسیس این موسسات بهرحال توسط دولت صادر شده است.
وی با اشاره به مشکلات و معضلاتی که توسط این موسسات برای مردم پیش آمده است گفت: اکنون موسسات جدیدی شکل نگرفته است اما همین موسساتی که هم اکنون فعال هستند باید ساماندهی و مدیریت شوند. ما باید تکلیف را مشخص بکنیم که در یک فرایند ده ساله باید چه تمهیداتی در نظر بگیریم. و این موسسه های مجاز هم باید ساماندهی شوند.
وی با اشاره به اینکه موسسات غیر مجاز سودهای بسیار بالایی به مردم می داند بیان کرد: متاسفانه این موسسه های غیر مجاز مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده است، در مورد موسسه کاسپین، طبق آمار بانک مرکزی 93 درصد از سپرده گذاران تسویه شدند، اما هنوز مشکلات آن ادامه دارد که امیدواریم به زودی برطرف شود.
منبع : پانا