تبیان، دستیار زندگی

این کارها را فقط در هند می توانید انجام دهید

اگر تا حالا زیاد برای گردش و تفریح به کشورهای خارجی سفر کرده اید و تورهای خارجی زیادی را رفته اید اما با تور هند سفر نکرده اید، بخش بزرگی از زیبایی های این کره ی خاکی را از دست داده اید و پیشنهاد می کنیم از این لحظه به بعد سفر به هند را در اولویت سفرهایتان قرار دهید به خصوص اینکه الان فصل بسیار مناسبی برای هند رفتن است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
دیدنی های هند

 در این کشور شگفت انگیز به هر سوی آن که رو کنید چیزی برای دیدن و کاری برای انجام دادن وجود دارد آن هم چیزهایی که تا الان به عمرتان حتی مانند ان را ندیده اید و کارهایی که هیچ وقت انجام نداده اید. امروز می خواهیم چند مورد از تفریحات هند را به شما بگوییم که در سفرتان باید تجربه کنید.

گالی پارانتا والی در دهلی (Gali Paranthe Wali)

در قبل بخش قدیمی دهلی مسیر باریکی در میان Chandni Chowk market وجود دارد که در این  مسیر می توانید اغذیه فروشی های معروف و خیلی خوبی پیدا کنید. همه ی این غذاخوری ها بشقاب مشهور غذایی هند یعنی پاراتا را در منوی خود دارند. قدمت بعضی از این اغذیه فروشی ها به ۱۰۰ سال هم می رسد و کافیست در سفر به هند یک بار یکی از این اغذیه فروشی ها را امتحان کنی  تا ببینید که چرا این اغذیه فروشی ها همیشه پر از آدم هستند.

آکشاردهام در دهلی
این مجموعه ی فرهنگی در نزدیکی رودخانه ی یامونا قرار گرفته است و یکی از تحسین برانگیزترین بناهای و سازه هایی است که در کشور هند وجود دارد که توسط هزاران هنرمند ماهر هندی ساخته شده است. وقتی که برای اولین بار آکشاردهام را می بینید زیبایی بی حد و حصر آن هوش از سرتان می برد و شما را محو معماری خیره کننده اش می کند و البته که همه ی این ها تازه تا قبل از ورود شما به داخل آن است. داخل آن که بروید از جزییاتی که در دیوار و سقف و در ساخت آن به کار رفته حیرت زده می شوید. بهترین زمان بازدید از این سازه در موقع غروب آفتاب است که خورشید انوار طلایی رنگش را روی این بنای شگفت انگیز می پراند و آن را در هاله ای از رویا قرار می دهد.

سینمای راج ماندیر در جیپور (Raj Mandir Cinema)
احتمال تا حال فیلم هندی دیده اید، فیلم هایی که گاه داستانی رمانتیک دارد و گاهی به اندازه ای خیالی اند که تصور می کنید در حال دیدن کتاب عجیب تر از علم هستید! در هر صورت با دیدن یک فیلم هندی گرم آن هم در یکی از بهترین سنیماهای هند چطورید؟ راج ماندیر یکی از شناخته ترین سینماهای هند است که در سال ۱۹۷۶ تاسیس شده است و اگر دوست دارید یک فیلم بالیوودی هیجانی ببینید هیچ جایی بهتر از این سینما نمی تواند این حس را به شما القا کند. سینمایی با ورودی ای به رنگ های پاستیلی، پرسنل بسیار محترم و گرم، صندلی ها راحت، فضای بزرگ و اتمسفر شاد و گرمی که در آن وجود دارد در کنار صدها هندی ای که با هیجان تمام به تماشای فیلم می نشینند باعث می شود که لذت تماشای فیلم آن هم فیلم هندی صدها برابر شود.

واراناسی بی مانند
شاید هر گردشگری واراناسی شلوغ، پر هیاهو و در جاهایی کثیف را دوست نداشته باشد اما واقا سخت است که به هند سفر کرد و از این شهر۳۸۰۰ ساله ی تاریخی هند دیدن نکرد. شهری با سازه های فراوان که جایگاه برگزاری آیین ها و مراسم مذهبی است . در واراناسی همان رود گنگ رود مقدس هندی ها وجود دارد، رودی که هندی ها در آن حمام کرده و عبادت می کنند. در حاشیه ی این رود می توان حیواناتی را دید که آزادانه د رحال پرسه زدن هستند و کسی هم کاری به کار آن ها ندارد.
دیدنی های هند

ساحل پالولم در گوا
یکی از بهترین تقریحات هند رفتن به گوا و وقت گذرانی در ساحل پالولم است. ساحلی بسیار تمیز با درخت های نخل بلند و آبی آبی به آرامی آرامش که برای شنا عالی است. یکی از منحصر بفردترین و دوست داشتنی ترین خصوصیات ساحل پالولم در گوا این است که از هر چیزی تکه ای دارد: گردشگران مستقل، جمعیت شاد، غذاهای متنوع، فعالیت های آبی و امکان داشتن سفر های نیم روزی و یک روزی به مناطق دیدنی اطراف.

غذاخوری ناتراج در ادایپور (Natraj Dining Hall)
این رستوران بین مردم ادایپور است و بهترین شانستان برای چشیدن طعم لذیذ غذاهای سنتی هند را در این رستوران می توانید امتحان کنید. جذاب ترین ویژگی این رستوران این است که وقتی یک .عده ی غذایی در آن شامل چندین و چند نوع غذاهای متنوع و مزه های مختلف است که همه ی آن ها در کاسه بشقاب های فلزی سرو می شوند. این رستوران در ادایپور و در منطقه ی بازار باپو قرار دارد و از کاخ شهر که یکی از دیدنی های شهر است تا آنجا فقط نیم ساعت پیاده روی است. اگر خوش شانس باشید و شلوغ نباشد خیلی زود می توانید وارد رستوران شوید اما همین که روی  صندلی بشینید همه چیز به بیشترین سرعت ممکن انجام می شود. در یک وعده ی غذایی می توانید بشقاب های متنوعی از سبزیجات، برنج، چاپاتی تازه و چندین نوع غذای خوشمزه ی دیگر بخورید. بعضی از غذاها بی نهایت تند هستند پس بهتر است قبل از خوردن خوب سوال بپرسید!

راه  پله های چاند بائوری در آبهاناری (Chand Baori Stepwell)
شاید اولین باری که بخواهید از راه پله ی چاند بائوری در آبهاناری دیدن کنید فکرکنید که قرار است از چند پله ی کوچک خاک گرفته در یک شهر قدیمی دیدن کنید. چاند بائوری در فاصله ی ۱۰ کیلومتری از جاده ی آگرا جیپور قرار دارد این منطقه دارای یک تانکر آب ۱۲۰۰ ساله است که هنوز  هم مورد استفاده است. راه پله هایی که مجموعا از ۳۵۰۰ پله تشکیل شده است و فرم زیگزاکی شگفت انگیزی دارد و یکی از تفریحات هند و از کارهایی است که باید انجام دهید. در موقع خروج هم یک انعام کوچک به مسئول این مکان بدهید.


منبع:مجله الی گشت به نقل از  nomadicm