سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

به صورت ایستاده درس بخوانید!

تیمی از دانشمندان بخش سلامت عمومی مرکز علوم بهداشت تگزاس دریافتند، دانش‌ آموزانی که پشت میزهای ایستاده در کلاس درس حضور دارند، در مقایسه با دانش‌ آموزان نشسته توجه بیشتری به کلاس درس دارند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان
به صورت ایستاده درس بخوانید!
بر اساس یافته‌ های بدست‌ آمده، دانش‌ آموزانی که در کلاس درس سر پا هستند، 12 درصد بازدهی بیشتری دارند و این میزان معادل هفت دقیقه بیشتر در هر یک ساعت آموزش است.
در این پژوهش، 300 کودک در مقاطع دوم تا چهارم برای مدت یک سال تحصیلی مورد بررسی قرار گرفتند. پژوهش گران میزان شرکت دانش‌آموزان در مسئولیت‌های اجباری مانند پاسخ‌دادن به سوال‌ ها، بالابردن دست یا شرکت‌ فعالانه در بحث و هم چنین رفتارهای غیراجباری مانند صحبت‌ کردن در خارج از نوبت آن‌ ها را ارزیابی کردند.
میزهای ایستاده، میزهایی هستند که چهار پایه‌ ای در کنار آن‌ هاست و دانش‌ آموزان را قادر می‌ سازند در طول درس بنشینند یا بایستند.مطالعات پیشین نشان داده بودند که این میزها می‌ توانند چاقی را کاهش دهند، زیرا دانش‌ آموزانی که پشت میزهای ایستاده هستند، 15 درصد کالری بیشتری را در مقایسه با میزهای معمولی می‌ سوزانند.
مطالعه آخر این دانشمندان به ویژه برای بررسی میزان اثر این میزها بر شرکت دانش‌آموزان در کلاس طراحی شده بود.بر اساس نتایج بدست آمده، میزهای ایستاده مشکلات رفتاری مختل‌کننده را کاهش داده و توجه دانش‌ آموزان را افزایش می‌ دهد؛ میزها این کار را برای تکمیل‌ کردن مسئولیت‌ های تحصیلی مانند ایستان انجام می‌ دهند که تکرار کار نشسته را می‌ شکنند.دانشمندان معتقدند استفاده از میزهای ایستاده در کلاس‌ های درس می‌ تواند هم زمان با چاقی کودکان و عملکرد تحصیلی آن‌ ها سر و کار داشته باشد.

منبع: isna.ir
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین