وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

اسیدی شدن اقیانوس‌ ها اکوسیستم دریایی را بر هم می‌ زند

با اسیدی شدن هرچه بیشتر اقیانوس‌ ها بر اثر تغییرات اقلیمی پیکربندی مجموع اکوسیستم‌ های دریایی مورد تهدید قرار می‌ گیرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان
 اسیدی شدن اقیانوس‌ها اکوسیستم دریایی را بر هم می‌زند
این بررسی یکی از چند مطالعه‌ای است که فراتر از محیط‌ های آزمایشگاهی انجام گرفته و نشان می‌دهد چگونه تعاملات میان گونه‌ها در طبیعت تحت شرایط جوی شدید در حال تغییر است.
کارشناسان استرالیایی و متخصصان دانشگاه هنگ‌ کنگ نشان دادند انباشت بالای دی اکسید کربن در اقیانوس‌ ها به نفع برخی از گونه‌های ماهی است و به آن ها اجازه می‌ دهد جمعیت خود را به دو برابر افزایش دهند اما می‌تواند به کاهش تعداد گونه‌های نادرتر منجر شده و از بین رفتن تنوع زیستی و تغییر ساختار جمعیت ماهی‌ ها را به دنبال داشته باشد که تاثیرات زیست‌ شناختی متعددی به همراه دارد.
"دیوید کوویک" از موسسه علوم "کارنگی" که در این مطالعه مشارکت نداشت، گفت: طی چند سال گذشته کارشناسان بررسی‌های آزمایشگاهی انجام دادند تا مشخص شود چگونه تغییر در ساختار شیمیایی آب دریا بر ارگانیزم‌ های دریایی تاثیر می‌گذارد. این بررسی‌ها مفید بوده اما ارائه دقیقی از طبیعت به حساب نمی‌آید و به همین دلیل هم‌ اکنون درک کافی از تاثیر اسیدی شدن بر تغییر تعامل میان ارگانیزم‌ ها وجود ندارد.
به گزارش مونگابی، درک نحوه تاثیرگذاری اسیدی شدن اقیانوس‌ها بر تنوع زیستی حائز اهمیت است زیرا تنوع غنی از گونه‌ها که هر کدام نقش خاصی در محیط زیست دارند عملکرد اکوسیستم‌ها را حفظ کرده و به مقابله با تغییرات محیط زیستی کمک می‌کند.


منبع: همشهری آنلاین
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین