تبیان، دستیار زندگی

در دیدار اعضای انجمن اولیا و مربیان استان قم؛

دغدغه مرجع تقلید برای دانش آموزان

حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اهمیت پرورش اعتقادی دانش آموزان گفتند: نخستین نکته ای که باید به دانش آموزان آموزش داده شود مسئله عبودیت و وحدانیت خداوند متعال است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حضرت آیت‌الله علوی گرگانی

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی امروز در دیدار اعضای انجمن اولیا و مربیان استان قم که در دفتر معظم‌له برگزار شد، اظهار داشتند: نخستین نکته ای که باید به دانش آموزان آموزش داده شود مسئله عبودیت و وحدانیت خداوند متعال است.

ایشان با اشاره به حدیثی از جملات حضرت موسی(ع)تاکید کردند: بعد از آموزش عبودیت در بین دانش آموزان تذکر و یادآوری نعمت های الهی بسیار مهم است و سبب می شود که عبدگان به خداوند متعال نزدیک تر می شوند.

معظم له ادامه دادند: شاکله وجودی دانش آموزان به نحوی است که آموزش ها و برخوردهای مربیان همواره در روح و جان آنها پایدار می ماند که نیازمند همکاری های لازم بین مربیان و اولیا مدارس است همچنین ضرورت دارد جلسات آنها در طول دوران تحصیلی دائما تداوم داشته باشد.

ایشان با اشاره به نقش اولیا در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان خاطر نشان کردند: نظارت اولیا در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان بسیار مهم است و شایسته است که مبحث آموزش های دینی و معارفی نیز در بین مدارس استان بیشتر از همیشه شود و قم را به یک استان نمونه در این زمینه برساند.

منبع: خبرگزاری رسمی حوزه علمیه