تبیان، دستیار زندگی

«سرزمین کهن» باز هم روی آنتن نرفت

سریال «سرزمین کهن» (سرزمین مادری) به کارگردانی کمال تبریزی که قرار بود از ۱۴ مهر ماه روی آنتن برود هنوز پخش نشده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سرزمین مادری

پیش از این اعلام شده بود سریال «سرزمین کهن» قرار است از ۱۴ مهر روی آنتن برود و حتی با نزدیک شدن به پخش از شبکه سه از آنونس آن رونمایی شد که در این آنونس اعلام شد که نام سریال «سرزمین مادری» شده است.

اما این سریال که چند سال پیش هنگام پخش بعد از سه قسمت متوقف شد ۱۴ مهر روی آنتن نرفت و شب گذشته جمعه ۲۱ مهر ماه نیز نتوانست بعد از چند سال پخش خود را آغاز کند.

سریال «سرزمین کهن» در سه فاز تولید شده است و از جمله بازیگران آن می توان به شهاب حسینی اشاره کرد که در فاز دوم سریال جای خود را به آرش مجیدی داده است.

با پخش سه قسمت از «سرزمین کهن» این سریال متوقف شد و سوءتفاهمی پیش آمد که این سریال به بختیاری ها توهین کرده است.
سریال عقیق

«عقیق»

همچنین قرار است از امشب ۲۲ مهر ماه دومین سریال محرمی تلویزیون با نام «عقیق» روی آنتن شبکه سه برود.

سریال «عقیق» عاشقانه ای است در دل تاریخ که سعید نعمت‌الله آن را در ۱۰ قسمت برای پخش در ماه محرم به نگارش درآورده است. بعد از «پشت بام تهران» و «زیر پای مادر»، «عقیق» سومین همکاری مشترک او با بهرنگ توفیقی به حساب می‌آید.

در خلاصه داستان سریال تاریخی «عقیق» آمده است: به عَجز مهمونم می‌کنی؟ به تسلیم؟ این چه رضاییه که باید از ظهر عاشورا و وَقف عقیق و خون پسرم بگذرم؟ رضای کدوم دیاریه، این رضاییه که تو می‌خوای...

بازیگران این سریال عبارتند از شبنم مقدمی، علیرضا آرا، نسیم ادبی، بهزاد فراهانی، داریوش سلیمی، ندا عقیقی، کریم امینی، جمال فوادیان، فردین شاه‌حسینی، مجید رحمتی با حضور هدایت هاشمی و با هنرمندی نادر فلاح.

منبع: مهر