تبیان، دستیار زندگی

رونمایی از استقلال شفر در آزادی

هفته نهم لیگ برتر فوتبال کشورمان با برگزاری 8 دیدار پیگیری می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
لیگ برتر
پنجشنبه ۲۰ مهر
پیکان – گسترش فولاد / ساعت ۱۶:۰۰ / ورزشگاه شهدای شهر قدس
تیم پیکان درشرایطی میزبان گسترش فولاد تبریز است که با ۱۴ امتیاز در رده چهارم لیگ برتر قرار داردو جزو تیم‌های صدرنشین حساب می‌شود. درست بر عکس گسترش فولادی که با هفت امتیاز در قعر جدول رده بندی حضوردارد. شاگردان جلالی در شرایطی به مصاف گسترش فولاد می‌روند که این دیدار اولین بازی رسمی فیروز کریمی به عنوان سرمربی این تیم است.
استقلال خوزستان – پرسپولیس / ساعت ۱۷:۰۰/ ورزشگاه غدیر اهواز
پرسپولیس در شرایطی پیش از دیدار حساس با الهلال در دوربرگشت نیمه ن‌هایی لیگ قهرمانان آسیا در اهواز به میدان می‌رود که با ۱۴ امتیاز در رده سوم جدول است. شاگردان برانکو با تیمی کامل به مصاف استقلال خوزستان نمی‌روندو بازیکنان محروم و مصدوم زیادی دارد. استقلال خوزستان هم که در رده پانزدهم جدول جا خوش کرده احتیاج مبرمی به کسب پیروزی در این دیدار دارد. قطعا جدال تدابیر تاکتیکی عبدالله ویسی و برانکو جذابیت‌های فراوانی خواهد داشت.
جمعه ۲۱ مهر
سپاهان – سیاه جامگان / ساعت ۱۶:۰۰ / ورزشگاه نقش جهان اصفهان
سپاهان و سیاه جامگان در شرایطی رو به روی هم قرار می‌گیرند که هر دوتیم با ۷ امتیاز در رده‌های سیزدهم و چهاردهم جدول هستند هم سپاهان و هم سیاه جامگان درهفته‌های گذشته نتایج خوبی نگرفته اند و برای جدایی از انتهای جدول امتیاز‌های کامل بازی را می‌خواهند.
سایپا – سپید رود / ساعت ۱۶:۰۰ / ورزشگاه پاس قوامین تهران
شاگردان دایی که از هشت بازی گذشته ۱۲ امتیاز اندوخته دارند در دیداری خانگی به مصاف سپیدرودی می‌روند که نوسان زیادی در لیگ داشته. پیروزی در این دیدار می‌تواند سایپا را به دوباره به جمع تیم‌های بالای جدول برساند به خاطر همین دایی و شاگردانش با تمام قوا به مصاف سپیدرود خواهند رفت.
تراکتور سازی – پارس جنوبی جم / ساعت ۱۶:۰۰ / ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز
مسلما یکی از دیدار‌های جذاب این هفته در تبریز برگزار خواهد شد. تراکتورگل محمدی که در رده هشتم جدول حضور دارد کار سختی برای کسب پیروزی مقابل تیم صدرنشین پارس جنوبی جم دارد. در طرف مقابل هم پارسی‌ها با تکیه بر تفکرات مهدی تارتار و برای ادامه صدر نشینی برای پیروزی به زمین می‌روند.
پدیده – ذوب آهن / ساعت ۱۶:۳۰ / ورزشگاه ثامن مشهد
تیم رده دومی پدیده در هفته‌های اخیر فوق العاده نتیجه گرفته میزبان ذوب آهنی است که نتوانسته تا اینجای کار انتظارات را برآورده کند و در رده هفتم جدول قرار دارد. قلعه نوعی و شاگردانش برای رسیدن به رده‌های بالای جدول کارسختی در مشهد خواهندداشت.
استقلال – فولاد خوزستان / ساعت ۱۷:۰۰ / ورزشگاه آزادی تهران
دیدار استقلال و فولاد اولین تجربه سرمربی گری وینفرد شفر در استقلال ا. ست از این رو هواداران استقلال بسیار مشتاق هستند تا تیم تحت هدایت شفر را از نزدیک ببینند البته از شانس بد استقلال رده یازدهمی این تیم باید به مصاف فولادی برود که در رده پنجم جدول حضوردارد. پیروزی دراین مسابقه می‌تواند کار شفر را دراستقلال ساده‌تر کند، اما عدم نتیجه گیری هم می‌تواند پیامد‌های ناخوشایندی داشته باشد.
صنعت نفت آبادان – نفت طلائیه / ساعت ۱۷:۱۵ / ورزشگاه تختی آبادان
شاگردان کمالوند درشرایطی در دیدار خانگی میزبان نفت طلائیه هستند که فقط ۷ امتیاز از ۸ بازی گذشته کسب کرده اند درآن طرف میدان هم نفت پرحاشیه و پرخبری قرار دارد که دوباره حمید درخشان را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود می‌بیند.