تبیان، دستیار زندگی

از سوی ‌آیت الله اعرافی صورت گرفت؛

ابلاغ طرح جامع هنر به مدیران استانی حوزه های علمیه

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور بخش ترویجی طرح جامع هنر را به مدیران استانی ابلاغ کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
ابلاغ طرح جامع هنر به مدیران استانی حوزه های علمیه
آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه، طی نامه و پیوستی به مدیران حوزه های علمیه استانی، بخش ترویجی طرح جامع هنر را ابلاغ کرد.
معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه، متصدی اجرای برنامه های هنری بوده و مدیران استانی موظف شدند در هر یک از حوزه های علمیه، فردی متخصص با عنوان معاون تبلیغ و امور فرهنگی نصب نموده تا امور مربوط به معاونت تبلیغ مانند طرح بینات و اجرای برنامه های آموزشی هنر را پی گیری نماید.
«گسترش و ارتقاء سطح تبیین و تأثیرگذاری معارف اسلامی با استفاده از هنرهای اسلامی» مأموریت این طرح بوده و «جریان سازی، تأثیرگذاری و بهره مندی از طلاب مستعد و هنرمند جهت معرفی اسلام ناب محمدی(ص) و ارزش های انقلاب اسلامی» چشم انداز آن می باشد.
از اهداف این طرح می توان به: «احیاء، توسعه، ترویج و ساماندهی هنرهای اسلامی متناسب با شئونات حوزوی در حوزه های علمیه»، «شناسایی و ساماندهی استعدادهای هنری طلاب و زمینه سازی برای رشد، پرورش و شکوفایی آنان» و «زمینه سازی برای هدایت هنر به سمت مبانی ارزش های فقهی-اخلاقی اسلام از طریق نظریه پردازی، گفتمان سازی و شیوه های دیگر» اشاره کرد.
«فعالیت های پژوهشی»، «آموزش های علمی هنر» و «آموزش های مهارتی هنر» با زیرمجموعه هایی که برای آنان تعریف شده، از اقدامات و راهکارهای اجرایی این طرح عنوان شده است.
منبع: خبرگزاری رسا