تبیان، دستیار زندگی

استقبال کاربران فضای مجازی از اتحاد «دولت» و «سپاه»

کاربران شبکه‌های اجتماعی از این که دولت و سپاه پاسداران را به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای دفاعی در برابر دشمن متحد می‌بینند به شدت خرسند شدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سپاه
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در مقاله‌ای در نشریه آمریکایی آتلانتیک به تشریح دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخته است. در بخشی از این مقاله آمده است: ما عمدا توانمندی نظامی خود را وارد بحث برجام نکردیم، چرا که ایران هرگز اجازه نخواهد داد که حق خود برای دفاع از شهروندانش خدشه دار شود و یا در اختیار طرف دیگری قرار گیرد. این مسئله قرار نیست موضوع هرگونه مذاکره دیگر و یا چانه‌زنی قرار گیرد. البته هیچ کشور و یا طرفی نباید از توانمندی موشکی و اصولا قدرت نظامی ما هراس داشته باشد، مگر آنکه خیال حمله به سرزمین ما و یا اقدام تروریستی علیه ما را در سر پرورانده باشد.
همچنین دوشنبه شب در خاتمه نشست هماهنگی برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  گفت: در اعلام مواضع علیه دشمنان و دشمنی‌های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران هماهنگی در همه بخش های کشور وجود دارد؛ هرچند ممکن است بیان آنها با هم تفاوت داشته باشد.
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به مواضع وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: این مواضع را بخش های دفاعی و امنیتی نیز دارند اما ممکن است نوع گویش و بیان‌ها متفاوت باشد.

متحد شدن ایرانیان در بی اعتمادی به آمریکا یک واقعیت است. خداوند مکرشان را به خودشان باز میگرداند.


وی گفت: دشمنان جمهوری اسلامی نیز به خوبی مطلع هستند که همه مسئولان نظام در دفاع از آرمان‌ها، ارزش‌ها، اقتدار ملی و توان دفاعی و امنیتی همدل و همزبان هستند اما ممکن است نوع گویش هایشان متفاوت باشد.
پس از جلسه فوق که محمد جواد ظریف نیز حضور داشت، تصویری از در آغوش کشیدن این چهره دیپلماتیک و نظامی کشور با حالتی خندان در رسانه ها منتشر شد که در فضای مجازی نیز با استقبال کاربران روبرو شد و نشان داد که کشورمان در مقابل دشمنان جمهوری اسلامی با یکدیگر یکدل و متحدند.

- مهدی محمدی، از کارشناسان سیاسی کشور در صفحه شخصی اش نوشت: انصاف باید داد، سخنان ظریف کنار فرمانده سپاه ضربه سهمگینی به راهبرد امریکاست به شرط آنکه تغییر نکند، ادامه یابد و در حد حرف نماند.

- حسین امیرعبدالهیان، مشاور بین الملل رئیس مجلس نیز توئیت کرد: سپاه پاسداران ضامن امنیت ملی ایران و تحریم ان خط قرمز همه ایران است.اقای ترامپ! خطوط قرمز ما را رعایت نکنی قطعا خطوط قرمزت رعایت نخواهد شد.

- محمود صادقی، نماینده اصلاح طلب مجلس نیز نوشت: دربرابر زیاده خواهی بیگانگان یکپارچه، متحد و با اقتدار خواهیم ایستاد.
یکی از کاربران هم با اشاره به وحدت دولت و سپاه نوشت: سخن از صلح بگو، اسلحه را هم بردار...

- فرشاد مهدی پور از فعالان رسانه ای متن زیر را منتشر کرد: ایستاده با مشت؛ این عکس نماد اتحاد یک ملت علیه سلطه و سلطه‌گر است.

- محبوبه به نقل از آسوشیتدپرس نوشت که متحد شدن ایرانیان در بی اعتمادی به آمریکا یک واقعیت است. خداوند مکرشان را به خودشان باز میگرداند.

- صادق نیکو از فعالان رسانه ای با انتشار تصویر این خبر نوشت: ایرانِ حقیقی همین عکس است، متحد، همکلام و همراه دربرابر تهدید وطن.

- یکی از خبرنگاران اصلاح طلب نیزتوئیت کرد: کشوری که توانایی و آمادگی جنگیدن رو نداشته باشه از نعمت صلح پایدار نمی تونه بهره ببره.

- مهدی محمودی، از فعالان رسانه ای نیز با انتشار تصویری از خنده های ظریف و سردار جعفری نوشت: همین است پاسخ ایران به مواضع اخیر آمریکا علیه سپاه.

- علی مختارزاده توئیت کرد: این عکس یعنی اتحادملی یعنی در جایی که اصل انقلاب در خطر باشه همه یک ید واحد و مشت گره کرده به صورت دشمن هستند. این عکس رو خیلی دوست دارم.

- امید منافی این متن را منتشر کرد: وقتی توهین ترامپ به ایران رو شنیدم گفتم کاش یکی مثل مجیدسوزوکی داشتیم میزد توی دهن این نامرد ما تروریستیم؟عراق رو کی مسلح کرد؟

- مجتبی آزاد خاطرنشان کرد: مساله اصلی من و همه ایران اقتداردائمی ایران اسلامیست. امام فرمود اگرسپاه نبودکشور هم نبود. ترامپ خودسیلی خورده است دردکشیده .

- منصور کیایی در صفحه شخصی اش نوشت: تحریم سپاه یعنی تحریم ایران. سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی و حافظ منافع ما در منطقه است و بدون آن ممکن نبود قدرت امروز را داشته باشیم.

- همچنین فامیل دور توئیت کرد: ‏احمق ها خیال میکنن با برجام ایران را بر سر دوراهی قرار داده اند.
ولی نمیدانند که انتخابمان هرچه که باشد با وجود اختلاف نظر، همه متحد و یکپارچه هستیم.

- کانال سراج خبری نیز خطاب به نماینده مجلس نوشت:جناب صادقی! ما منتقد شما و لیست امید و دولت هستیم. اما شما حرف خوبی زدید و ما باید حمایت کنیم. امیدواریم این روحیه، عملی و همیشگی باشه.

- آسید نیز نوشت: ‏اگر در نسبت با آمریکا و برجام، مشکلی در پیش باشد، الان وقت «ما که گفته بودیم» گفتن نیست.
وقت «کلمه وحدت و وحدت کلمه» است.
منبع: خبرگزاری تسنیم