تبیان، دستیار زندگی

مقاومتی برای توقف فعالیت خط ۷ نداریم

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: مقاومتی برای توقف فعالیت خط ۷ مترو وجود ندارد اما در حال حاضر هیئت کارشناسی در حال بررسی وضعیت این خط است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مترو
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، در نخستین نشست خبری خود در خصوص اینکه چرا شهرداری در برابر خواست اعضای شورا مبنی بر توقف خط ۷ مترو مقاومت می کند، گفت: مقاومتی از سوی شهرداری وجود ندارد برخی از اعضای شورا معتقدند ایمنی این خط رعایت نشده و حتی قبل از ورود تیم جدید مدیریت شهری، این موضوع را به وزارت کشور نیز اعلام کرده بودند اما این کار نیاز به کار کارشناسی دارد و هیئت کارشناسی ظرف دو هفته آینده گزارشی دقیق در خصوص خط ۷ خواهند داد.
وی ادامه داد: پس از تکمیل گزارش کار کارشناسی بازدیدی از این خط خواهیم داشت و در خصوص آن تصمیم گیری می کنیم.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: اگر خط ناایمن باشد ممکن است ایستگاههای ناایمن تعطیل شود و یا تمهیداتی برای استفاده از ایستگاهها اندیشیده شود. مقاومتی وجود ندارد اما عجله ای هم نداریم اما نباید کار گذشتگان را خیلی سریع تخته کنیم و بگوییم نادرست بوده بلکه باید با کار کارشناسی و مشاوره بدنبال ایمن سازی خط باشیم.
وی تاکید کرد: جان مردم و ایمنی مسافران اولویت های ما است و حتما در بهره برداری خطوط، آن را رعایت می کنیم.
تلاش ما افزایش تعداد مسافران مترو است/ نگاه سخت افزاری نداریم
معاون شهردار تهران در خصوص استفاده مردم در هفته اول مهرماه از مترو گفت: امسال ۸ درصد افزایش جابجایی ها از طریق مترو را داشتیم اما به دلیل کمبود ناوگان و سرفاصله های بالا امکان جابجایی بیشتر نداشتیم.
وی افزود: یکی از اولویت های ما راه اندازی پایانه تعمیراتی خط ۳ مترو و خط ۳ مترو هنوز بهره برداری اش کامل نشده است.
پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: اینکه دائما ایستگاهها و تونل های مترو را افزایش دهیم واگن های سایر خطوط را به خطوط تازه احداث شده ببریم قابل قبول نیست. نگاه ما ایجاد خطوط جدید بدون واگن نیست بلکه تلاش می کنیم تعداد جابجایی های مسافران افزایش پیدا کند. اینکه ایستگاهی مترویی بدون پله برقی به بهره برداری می رسد عملا کارایی برای مردم نداشته است. ما نباید بدنبال عدد و رقم های سخت افزاری باشیم باید توسعه مترو را بر اساس افزایش مسافر بسنجیم.
وی در خصوص خط ۶ مترو نیز افزود: تجهیزات این خط زیر ۱۰ درصد است و باید برای راه اندازی تمامی امکانات از جمله واگن فراهم شود و در مترو باید بدنبال افزایش رضایتمندی مسافران بر اساس افزایش کیفیت خدمات باشیم.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در خصوص طرح پویش از خودمان شروع کنیم در شهرداری ادامه داد: تاکید من نیز حل مشکل ترافیکی بر اساس فرهنگ سازی است نه فرهنگ سازی شعاری زیرا کارهای شعاری روبنایی است و ما در حوزه فرهنگ ترافیک نیاز به فعالیت های عمیق و ماندگار داریم. بنابراین از هرگونه فعالیت نمایشی و ظاهری تبری می جویم ودنبال کارهای ظاهری که عمقی ندارند نیستم.
سیدآقایی تاکید کرد: مسئله فرهنگ ترافیک مسئله بسیار مهمی است.
عذرخواهی دردی از ترافیک تهران دوا نمی کند.
معاون شهردار تهران با اشاره به وضعیت ترافیکی این روزهای تهران گفت: وضعیت ترافیک تهران به گونه ای است که باید هر روز از مردم عذرخواهی کرد اما این عذرخواهی ها دردی را دعوا نمی کند بلکه با کار تیمی و روحیه مسئولیت پذیری و رصد دائمی ترافیک، وضعیت ترافیک را بهبود بخشیم.
پورسیدآقایی اضافه کرد: در خصوص حل مشکل ترافیک وعده نمی دهم اما مشکل ترافیک تهران قابل حل است زیرا شهرهای بزرگ دیگری که وضعیت بدتری از ترافیک داشتند مشکلات ترافیکی خود را حل کردند و ما هم می توانیم با جهت گیری های درست مشکل ترافیک را برطرف کنیم. قول نمی دهم ۴ سال دیگر مشکل ترافیک تهران حل شود اما از وضعیت امروز بهتر خواهد بود و باید جهت گیری های درست برای حل این مشکل را انجام داد.
تلاش برای دائمی کردن شناور شدن ساعات اداری
وی با اشاره به اینکه در حال جمع آوری اطلاعات دقیق و آماری در خصوص تاثیر شناور شدن ساعات اداری و کاهش ترافیک هستیم، گفت: طی نامه ای از شهردار خواسته ایم این اتفاق ابتدا در شهرداری بیفتد همچنین کمیته ای در شهرداری متشکل از معاونان و شهرداران مناطق ایجاد شده که نتایج این طرح را احصا و پیشنهاد عمومی شدن آن را بر اساس این داده های عملی بدهیم.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران همچنین در وضعیت ترافیکی شهر تهران در دو هفته اول نیز گفت: به دلیل تمهیدات اندیشیده شده، وضعیت ترافیکی روز اول مهر و دو هفته نخست مهرماه نسبت به سال گذشته بهبود داشت و در این دو هفته در صبح ۲۱ درصد شاهد کاهش طول کیلومتری ترافیک بودیم که این میزان در روز اول مهر دو درصد کاهش بیشتر داشت.
وی همچنین از تکمیل تدریجی سرویس مدارس که در ابتدای سال به طور آزمایشی در برخی از مناطق ایجاد شده بود خبر داد و گفت: روزانه به میزان ۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموزان توسط این سرویس ها جابجا می شوند.
منبع : خبرگزاری مهر