تبیان، دستیار زندگی

تراکتورسازی و رؤیای جذب ۹ بازیکن در نیم‌فصل

باشگاه تراکتورسازی در نقل‌وانتقالات زمستانی می‌تواند ۹ بازیکن جدید به خدمت بگیرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
تراکتورسازی
باشگاه تراکتورسازی در نقل‌وانتقالات زمستانی می‌تواند ۹ بازیکن جدید به خدمت بگیرد.
به گزارش تبیان و به نقل از تسنیم، باشگاه تراکتورسازی که به خاطر محرومیت از سوی فیفا از حضور در دو پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم بود، طبق قوانین نقل‌وانتقالات سازمان لیگ می‌تواند ۹ بازیکن جدید در نقل‌انتقالات زمستانی به خدمت بگیرد. باشگاه‌های ایرانی می‌توانند از ۱۸ بازیکن بزرگسال و ۹ بازیکن زیر ۲۳ سال در لیست خود استفاده کنند.
* تراکتورسازی در حال حاضر ۹ بازیکن بزرگسال، ۹ بازیکن زیر ۲۳ سال و شش بازیکن امید دارد. با این حساب، تراکتورسازی می‌تواند ۹ بازیکن در نقل‌وانتقالات زمستانی به‌عنوان سهمیه بزرگسال به‌خدمت بگیرد. البته از این تعداد شش بازیکن می‌توانند لیگ برتری و سه بازیکن آزاد باشند. شاید در این بین تراکتورسازان به سراغ یکی دو بازیکن خارجی هم بروند.
* در حال حاضر بازیکنانی در لیست تراکتورسازی حضور دارند که صرفاً به‌خاطر نبود بازیکن به لیست اضافه شدند. از ۲۴ بازیکن موجود در لیست، پیش‌بینی می‌شود که حدود شش بازیکن از فهرست سرخپوشان خارج شوند تا جا برای نفرات جدید باز شود.
* محمدامین بهرامی، دروازه‌بان تراکتورسازی به‌زودی زانوی مصدوم خود را به تیغ جراحان خواهد سپرد. اگر گل‌محمدی با مشکل کمبود جا در لیستش مواجه شود، ممکن است او را هم به دلیل پزشکی از لیست تراکتورسازان بیرون بگذارد.
* سینا عشوری، شهرام گودرزی، فرزاد حاتمی، فرزین گروسیان، محمد ابراهیمی، محمد ایران‌پوریان، محمد نوری، مهدی شریفی و مهدی کیانی؛ ۹ بازیکن بزرگسال تراکتورسازی هستند. در این بین مهدی شریفی سرباز است و در نیم‌فصل باید به سپاهان برگردد. با توجه به اظهارات زلاتکو کرانچار، تراکتوری‌ها خودشان هم امید چندانی به حفظ این مهاجم ندارند. در صورتی که وی از جمع تراکتورسازان جدا شود، یک جای خالی دیگر در لیست این تیم به وجود می‌آید.
* امید عالیشاه از سال گذشته در تراکتورسازی حضور دارد، اما به‌خاطر محرومیت این تیم نتوانسته است به میدان برود. او حالا به تمرینات تراکتورسازی برگشته است و به احتمال قوی نیم‌فصل دوم را هم در این تیم به فوتبالش ادامه خواهد داد. او سهمیه بزرگسال است و می‌تواند جای شریفی را در لیست تراکتورسازی بگیرد.
با پیشینه‌ای که از یحیی گل‌محمدی سراغ داریم، به‌نظر نمی‌رسد تراکتورسازی در نیم‌فصل تغییرات خیلی زیادی داشته باشد. او بیشتر سعی خواهد کرد تیمش را در پست‌های مختلف تقویت کند. البته مشکلات مالی تراکتورسازی هم در این تصمیم بی‌تأثیر نیست. باشگاه سرخپوش تبریزی روزهای پرفشار و سختی را در هفته‌های گذشته پشت سر گذاشته و پول زیادی را بابت بدهی‌هایش خارجی خرج کرده است. از این‌رو، باشگاه تراکتورسازی نمی‌خواهد در نقل‌وانتقالات زمستانی هم بریز و بپاش زیادی داشته باشد. یحیی گل‌محمدی هم اعلام کرده هیچ پیشنهاد مالی سنگین و ارقام نجومی برای بازیکنان در نیم‌فصل در کار نیست.