تبیان، دستیار زندگی

ایران با دربی تهران و افسانه دایی مشهور شد

سایت روسی در آستانه مصاف دوستانه میزبان جام جهانی با تیم ملی مدعی شد ایران با دربی معروف خود در تهران و افسانه ای به نام علی دایی مهد فوتبال قاره کهن است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
تیم ملی ایران

 سایت روسی در آستانه مصاف دوستانه میزبان جام جهانی با تیم ملی مدعی شد ایران با دربی معروف خود در تهران و افسانه ای به نام علی دایی مهد فوتبال قاره کهن است.
به گزارش تبیان و به نقل از خبرورزشی، روسیه بعد از برتری پرگل 4-2 برابر کره جنوبی در اولین بازی دوستانه خود با غول های فوتبال آسیا امشب در کازان آرنا به مصاف ایران تیم اول قاره کهن در رنکینگ فیفا و اولین تیم صعود کننده به جام جهانی 2018 از اینت قاره خواهد رفت. جدالی سخت و دشوار برای روس ها که می تواند محکی بزرگ برای شاگردان چرچسوف قلمداد شود.
در آستانه این بازی دوستانه سایت rusfootball در گزارشی مفصل به معرفی ایران پرداخت و در بخشی از آن مدعی شد:« حریف امشب روسیه از مهد فوتبال در قاره آسیا می آید. کشوری که مردمانش به معنای واقعی کلمه فوتبال را دوست دارند و بعد از کشتی عاشق این رشته ورزشی هستند. آنها با دربی معروف خود میان استقلال و پرسپولیس که 80 هزار نفر تماشاگر را به ورزشگاه 76 هزار نفری آزادی می کشاند در دنیا زبانزد عام و خاص شده اند».
این سایت روسی ادامه داد:« ورزشگاه آزادی تا سال 2003 می توانست بیش از 100 هزار نفر را در خود جای دهد. ورزشگاهی نوستالوژیک در پایتخت چند میلیون نفری ایران که برخی مدعی هستند یک بار تا مرز 120 هزار تماشاگر را نیز در دل خود جای داده است. ایرانی ها علاوه بر این افسانه بزرگی به نام علی دایی نیز دارند که هنوز هم بهترین گلزن تاریخ ملی فوتبال جهان قلمداد می شود».
سایت rusfootball در ادامه گزارش خود تصریح کرد:«کارلوس کی روش در میان شاگردان خود در تیم ایران روی سه بازیکن شاغل در روسیه حساب خاصی باز کرده که از این جمع سردار آزمون یا همان مسی ایرانی ها و سعید عزت الهی امشب حضور دارند اما میلاد محمدی ستاره احمدگروژنی به دلیل مصدومیت نمی تواند به میدان برود».