تبیان، دستیار زندگی

نوازنده ایرانی به فستیوال جهانی رفت

نوازنده و پژوهشگر موسیقی اقوام ایران برای حضور در اولین کنگره و فستیوال بین المللی فرهنگ مردم قفقازستان به شهر کارس ترکیه سفر کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
دامون شش بلوکی
دامون شش بلوکی نوازنده، آهنگساز و پژوهشگر موسیقی نواحی برای حضور در اولین کنگره و فستیوال بین المللی فرهنگ مردم قفقازستان به دبیری پرفسور رفیق ایمرانی در کنسرواتوار بین المللی کارس و دانشگاه «کافکاس کارس» به شهر کارس ترکیه سفر کرد.

شش بلوکی در این سمینار به عنوان پژوهشگر برگزیده جشنواره جهانی عاشیق های ترکان جهان جهت ارایه مقاله در کنفرانسی با موضوع «رُل های مختلف عاشیق و موسیقی عاشیقی» و همچنین همکاری در کتابی که با این موضوع منتشر خواهد شد، حضور پیدا کرده است. در این فستیوال پروفسور همت یاووز کافکاسیالی اتنوموزیکولوگ و معاون کنسرواتوار «کارس» به عنوان عضو هیات علمی حضور دارد.

دامون شش بلوکی از جمله هنرمندانی است که طی سال های اخیر ضمن پژوهش و تحقیقات مفصل پیرامون موسیقی عاشیق های ایران و کشورهای مختلف به تولید چند اثر موسیقایی مبادرت ورزیده است.

همراهی با گروه موسیقی دلنوازان (کونول آنسامبلی)، همکاری در تولید آلبوم «لالایی های قشقایی»، همکاری با گروه موسیقی «حاوا» با هنرمندی پروین بهمنی، تولید آلبوم «نغمه های شکرین»، همکاری با هنرمندان آلبوم «موسیقی نواحی ایران»، حضور در چندین فستیوال بین المللی و داخلی و تالیف و پژوهش چندین اثر پژوهشی در حوزه های مختلف موسیقی از جمله فعالیت های دامون شش بلوکی در عرصه موسیقی است.

منبع: مهر