تبیان، دستیار زندگی

آیا می توان جنسیت فرزند را مشخص کرد ؟

همه زوج‌ها دوست دارند بچه‌دار شدن را تجربه کنند حتی آن دسته از افرادی که مشغله زیادی دارند و می‌گویند برای این کار آمادگی لازم را ندارند، باز هم در درون‌شان این نیاز را احساس می‌کنند که داشتن فرزند برای‌شان ضروری است. برخی از زوج‌ها حساسیت بیشتری برای بچه‌دار شدن به خرج می‌دهند، تا آنجا که دلشان می‌خواهد جنسیت فرزندشان مشخص باشد و برای این مساله، به‌دنبال راه‌های مختلفی می‌گردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
جنسیت فرزند، تعیین جنسیت ،دختر، پسر، رژیم غذایی، تماس جنسی، واژن ،زنان و زایمان، سلامت، بارداری ،چاردیواری
این‌که فرزند شما دختر باشد یا پسر، فرق چندانی نمی‌کند و داشتن فرزند با هر جنسیتی می‌تواند شیرینی خاصی به زندگی ببخشد. با این حال دکتر عزیزه قاسمی نژاد، فوق‌تخصص نازایی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، این مساله را از نظر علمی بررسی می‌کند.

دغدغه‌ای جدید
تعیین جنسیت فرزند چند سالی است که برای برخی از زوج‌ها، به یک دغدغه تبدیل شده است. این دسته از زوج‌ها، به هر دری می‌زنند تا جنسیت فرزندی که می‌خواهند به دنیا بیاورند، دلخواه آنها باشد. روش‌هایی برای رسیدن به این خواسته وجود دارد که با بهره‌گیری از آنها می‌توان انتظار تعیین جنسیت فرزند را داشت. با این حال روش‌های مختلفی که برای این منظور وجود دارد نیز نمی‌تواند به شکل صد در صد، تضمینی برای تعیین جنسیت فرزند باشد.

رابطه غذا با بچه
بحث‌های زیادی در رابطه با تعیین جنسیت فرزند وجود دارد که یکی از این بحث‌ها، به استفاده از رژیم غذایی برمی‌گردد. تعیین جنسیت با استفاده از یک رژیم غذایی خاص، صحت دارد ولی نباید این نکته را از یاد برد که رژیم به تنهایی نمی‌تواند تضمینی برای تعیین جنسیت فرزند باشد. رژیم غذایی در شرایطی می‌تواند موثر باشد که در کنار دستورات دیگری که پزشک متخصص زنان آنها را توصیه می‌کند، قرار بگیرد، در چنین شرایطی شانس تعیین جنسیت فرزند 50-50 است. به عبارت روشن‌تر با یک رژیم غذایی خاص و انجام برخی کارها که متخصص زنان آن‌ها را توصیه می‌کند، تنها 50 درصد می‌توان انتظار جنسیت مورد نظر را داشت.

کمی پیشرفته‌تر
همان‌طور که اشاره شد، جنسیت فرزند علاوه بر رژیم غذایی به عوامل دیگری هم بستگی دارد. برای مثال، یکی از این عوامل، زمان تخمک‌گذاری محسوب می‌شود. برای تعیین زمان تخمک گذاری، خانم‌ها باید از یک کیت به نام ال اچ (LH) استفاده کنند. این کیت به وسیله ادرار (در صورت مثبت شدن)، زمان آزاد شدن تخمک را نشان خواهد داد. برای تعیین جنسیت فرزند، باید حتما رابطه جنسی در زمان تخمک‌گذاری انجام شود و در سایر روزها، چنین کاری صورت نگیرد. انجام چنین کاری این مزیت را دارد که شانس تعیین جنسیت را افزایش می‌دهد.
همچنین نحوه تماس جنسی نیز در تعیین جنسیت نقش دارد به همین دلیل باید تمامی این موارد با مشورت و زیر نظر متخصص زنان انجام گیرد.

توصیه‌های جدی
خانم‌ها باید قبل از اقدام به بارداری، حتما تست‌ها و آزمایش‌های لازم را مدنظر داشته باشند و آنها را انجام دهند. برخی موارد مانند کم‌خونی، تست پاپ اسمیر، عدم ابتلا به سرخچه باید به دقت انجام شود. همچنین خانم‌هایی که قصد بارداری دارند، باید از نظر عفونت مورد بررسی قرار بگیرند.

بعد از انجام این موارد و بررسی دقیق، با داشتن یک رژیم غذایی درست، دانستن زمان تخمک‌گذاری، تغییر محیط واژن و نحوه تماس جنسی، می‌توان شانس تعیین جنسیت را تا حدود زیادی بالا برد. البته خانم‌ها برای این منظور، باید از اقدامات خودسرانه و غیر علمی بپرهیزند و چنین کاری را حتما زیر نظر پزشک متخصص زنان و زایمان انجام بدهند.

عوامل محیطی مهم
یکی دیگر از مواردی که در تعیین جنسیت فرزند نقش دارد، محیط واژن است. در واقع هر چه محیط واژن قلیایی‌تر باشد، احتمال این‌که جنسیت فرزند پسر شود، بیشتر خواهد شد و هر چه محیط واژن به سمت اسیدی برود، احتمال این‌که جنسیت فرزند دختر باشد، بیشتر است. برای تغییر محیط واژن، می‌توان از پزشک متخصص زنان و زایمان کمک گرفت.

منبع : چاردیواری

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.