تبیان، دستیار زندگی

«عکس‌ها حرف می‌زنند» به آکادمی فیلم و هنر جنوب - شیلی راه یافت

فیلم «عکس ها حرف می زنند» به کارگردانی افشین امیاری به بخش مسابقه فیلم های بلند جشنواره آکادمی فیلم و هنر جنوب - شیلی راه یافت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
عکس‌ها حرف می‌زنند

فیلم «عکس ها حرف می زنند» به کارگردانی افشین امیاری به بخش مسابقه فیلم های بلند آکادمی فیلم و هنر جنوب - شیلی راه یافت. فستیوال SOUTH FILM & ARTS ACADEMY FESTIVAL از ۲۳ مهر ماه در شیلی شروع به کار خواهد کرد.

این فیلم پیش از این برگزیده بخش بلند داستانی فستیوال دریای کاراییب، فیکمارک ونزوئلا و... شده بود.

«عکس ها حرف می زنند» قصه فیلمسازی است که سعی دارد با تلفیق سینما به عنوان هنری متحرک و ناطق و عکاسی به عنوان  هنری ثابت صامت فرم روایتی جدیدی را تجربه کند که به پدیده ای ثابت ناطق می رسد. فیلمساز به مدت یک هفته در آتلیه ای مستقر می شود تا روزی یک سوژه را پیدا کند که حاضر باشد از او عکسی گرفته شود و از آن مهم تر حاضر باشد داستان عاشقانه زندگی اش را بازگو کند یعنی بعد از شنیدن کلمه عشق به یاد اولین کسی و داستانی که می افتد آن را بازبان خود روایت کند. تا مخاطب بدون هیچ پیش قضاوتی به تصویر شخص خیره شده و به داستانش گوش دهد. تمرینی برای گوش دادن ...هفت آدم ... هفت داستان عاشقانه. هفت نسل ...تجربه عشق در نسل  های مختلف. تفاوت ها و اشتراکات.

این فیلم ۶۲ دقیقه ای شهریور ۱۳۹۵ در مشهد فیلمبرداری شد و جزو فیلم های آلترناتیو و ارزان است که به دور از تشریفات مرسوم فیلمسازی و با حذف عوامل غیرضروری با رقمی اندک ساخته شده است.

افشین امیاری کارگردان این فیلم کارشناس ارشد مهندسی برق و دانش آموخته فیلمسازی از انجمن سینمای جوانان است و قبل از این فیلم، سه فیلم کوتاه به نام های «تحویل بهار» ۱۰۰ ثانیه، «روزمردگی» ۱۷دقیقه، «غذا تمام شد!» ۱۹ دقیقه ساخته است.

بازیگران و عوامل این فیلم عبارتند از نویسنده و کارگردان: افشین امیاری،   تهیه کننده : مسعود چمنی، بازیگران: مبینا نظرخوانی، فرزاد براتیان، ملیکا گنجی، مجتبی مرادزاده، مسعود صابری بهداد، هایده رضازاده، شایان صابری بهداد، فیلمبرداری تدوین و صدا: کیوان شهبازی، مجری طرح و عکاس: میلاد صیاد، طراح و مجری چهره پردازی: نوشین امیاری، دستیار تهیه: نادر علیزاده، دستیار کارگردان و برنامه ریز: شایان صابری بهداد، موسیقی متن: مصطفی ملک، با همکاری حسام رمضانی.

منبع: مهر