تبیان، دستیار زندگی

وزیر رفاه:

تدوین بسته حمایتی جدید برای سالمندان

وزیر رفاه گفت: باید جمعیتی از سالمندان که بازنشسته نیستند و تحت پوشش سازمان‌های حمایتی قرار ندارند را با آمار و ارقام مشخص کنیم و برای این گروه در کنار دیگر سالمندان برنامه حمایتی تدوین کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
علی ربیعی
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس، علی ربیعی در نشست شورای عالی سالمندی گفت: همه بازنشستگان در ایران هنوز به سن سالمندی نرسیده‌اند، بیش از ٦٠ درصد جمعیت بالای ٦٠ سال در کشور بازنشسته هستند.

وی افزود: سند ملی سالمندی باید حمایت های گوناگون از سالمندان را در بر بگیرد و باید جمعیتی از سالمندان که بازنشسته نیستند و تحت پوشش سازمان‌های حمایتی قرار ندارند را با آمار و ارقام مشخص کنیم و برای این گروه در کنار دیگر سالمندان برنامه حمایتی تدوین کنیم.

ربیعی گفت: حمایت‌ها می‌تواند شامل مسکن، درمان، تغذیه و حتی اوقات فراغت برای سالمندان را در برگیرد.وزیر رفاه در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: در کشور ما ضریب بروز عوارض به واسطه عامل انسانی بالاتر است و طبق آمار 23 درصد متوفیان تصادفات رانندگی، زن و 77 درصد مرد هستند.

ربیعی گفت: میانگین سنی متوفیان ناشی از تصادفات 38 سال است و باید گفت بخشی از زنان سرپرست خانوار به واسطه تصادفات سرپرست خود را از دست داده‌اند.وزیر رفاه تصریح کرد: 21 هزار و 446 معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی است که 43 درصد از آنها ناشی از تصادفات رانندگی هستند. 

احمد میدری ، معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه نیز موضوع سالمندی را یکی از چالش های مهم کشور دانست و گفت: حدود ٨٨٦ هزار خانوار در کشور با پدیده سالمندی مواجه هستند.

وی گفت: با تقسیم کار می توان چالش سالمندی را رفع کرد و این مهم نیازمند برنامه ریزی است.در این نشست کارشناسان دستگاههای مختلف دیدگاههای خود را ارائه دادند و قرار شد در نشستی دیگر نماینده هر دستگاه برنامه های خود را در خصوص سالمندان ارائه دهند.
منبع: خبرگزاری فارس