تبیان، دستیار زندگی

مذاکره توئیتری وزیر ارتباطات و مدیر تلگرام

مباحثه مقامات ایرانی و موسس تلگرام در توییتر یک بار دیگر بالا گرفته و وزیر ارتباطات ایران و پاول دوروف این بار به طور مستقیم با یکدیگر به تبادل نظر پرداخته اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آذری جهرمی
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته در توییتی خطاب به موسس تلگرام نوشت: ما از جریان آزاد اطلاعات حمایت می کنیم، اما نفرت پراکنی و انتشار اطلاعات غلط در فضای مجازی را محکوم می کنیم.

پاول دوروف موسسه تلگرام نیز در پاسخ وی نوشت: قواعد تلگرام خشونت پراکنی و اظهارات نفرت پراکن را ممنوع می‌کند، ما برای گزارش محتوای عمومی که ناقض این قانون است به گزارش کاربرانمان تکیه می کنیم.

قبلا و پس از این‌که تلگرام دسترسی کاربران ایرانی به گروه‌های بین‌المللی را به بهانه مقابله با اسپم‌ها در تلگرام محدود کرده بود، آذری جهرمی با توئیتی اعتراضی خطاب به پاول دوروف گفته بود که به جای محدود کردن دسترسی کاربران ایرانی، بهتر است راهکاری دیگر برای مقابله پیدا کنید. پاول دوروف هم به توئیت وزیر ارتباطات پاسخ داده و گفته بود تا پایان اکتبر(9 آبان)مساله را حل خواهد کرد.

پاول دوروف مدیر تلگرام‌ سپس در توییترش خطاب به آذری جهرمی نوشت: ممنون بابت بازخورد، ما قابلیت گروه‌های عمومی را برای ایرانیان، به محض حل مشکلات فنی در اکتبر (آبان ماه) فعال می‌کنیم.
منبع: خبرگزاری فارس