تبیان، دستیار زندگی

کی‌روش استقلال را به لیگ برمی‌گرداند

استقلال منصوریان بیشترین ضربه را از مصدومیت یاران کلیدی و تأثیر‌گذارش خورد؛ نفراتی که حضورشان در میدان می‌توانست برگ برنده مربی معزول و مستعفی آنها باشد اما او در هفت بازی اول لیگ برتر هرگز نتوانست از تمام بضاعت خود برابر رقبا بهره بگیرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
کی روش
 به گزارش تبیان و به نقل از خبرورزشی ؛ استقلال منصوریان بیشترین ضربه را از مصدومیت یاران کلیدی و تأثیر‌گذارش خورد؛ نفراتی که حضورشان در میدان می‌توانست برگ برنده مربی معزول و مستعفی آنها باشد اما او در هفت بازی اول لیگ برتر هرگز نتوانست از تمام بضاعت خود برابر رقبا بهره بگیرد.
حال او رفته و سکان هدایت استقلال را به وینفرد شفر سپرده است، مردی که به رغم کارنامه نسبتاً خوب و حضور در تیم‌های مطرح باشگاهی و ملی قبلی امیدواری زیادی را برای هواداران ایجاد نکرده است. انتخاب این پیرمرد آلمانی که یکی، دو سال اخیر را بدون تیم مانده بود واکنش‌های منفی زیادی را در پی داشته و انتقاداتی را متوجه مدیرعامل و هیئت ‌مدیره استقلال کرد. صحبت‌های غیر ‌حرفه‌ای افتخاری نیز مزید بر علت شده تا منتقدان بیش از پیش بر اشتباه هیئت‌ مدیره تأکید ورزند. اینکه شفر را به واسطه سابقه همکاری سه ساله با میک مک‌درموت بدنساز انتخاب کرده‌اند چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ گویی مدیران تصمیم‌گیر آبی دگمه‌ای داشته و برای آن پیراهن دوخته‌اند! طبیعتاً چنین گزینشی در نهایت رضایت‌بخش نخواهد بود از همین‌رو طرفداران پرشمار استقلال نسبت به روزهای پیش ‌رو با دیده تردید می‌نگرند. وحشت از اتفاقاتی که سال‌ها پیش برای رولند کخ آلمانی و جانشینانش در استقلال رخ داد اجازه ترسیم موفقیت و خوشبینی را از استقلالی‌ها سلب کرده است اما بازی دوستانه تیم ملی با توگو و چراغ سبز کارلوس کی‌روش به ستاره‌های آبی تا حدودی آنها را به آینده امیدوار کرد.
در شرایط فعلی انگیزه بهترین ابزار برای بازگشت استقلال پرحاشیه به رقابت‌های لیگ است. تلاش برای رسیدن به پیراهن تیم ملی و حضور در جام جهانی‌ شاید بزرگترین کمک برای احیای دوباره استقلال باشد که کی‌روش با دعوت و استفاده از این بازیکنان می‌تواند بیشترین نقش را در بازسازی مجدد آبی‌ها ایفا کند. اتفاقی که در بازی با توگو افتاده و سه بازیکن مؤثر استقلال بهترین بازی‌های خود را مقابل رقیب آفریقایی به نمایش گذاشتند. حالا در کنار روزبه چشمی، وریا غفوری و امید ابراهیمی سایر نفرات این تیم نیز می‌توانند نیم‌نگاهی به پیراهن تیم ملی داشته باشند. این انگیزه بالا همان گمشده روزهای آغازین فصل بود که بودنش در نیم‌فصل دوم لیگ قبل، از تیم منصوریان حریفی قدرتمند و پرتلاش برابر همه رقبا ساخته بود. ستاره‌های افول کرده آبی حالا در کنار همقسم شدن برای ارتقای جایگاه تیمشان در جدول لیگ، هدفی مهمتر را نیز دنبال می‌کنند؛ جام جهانی‌ 2018 روسیه و رؤیای حضور در بزرگترین رویداد فوتبال دنیا. راه رسیدن به چنین آرزوی شیرینی یقیناً از بازی‌های تیم باشگاهی‌شان هموار خواهد شد. آنها چاره‌ای جز درخشش در پیراهن آبی ندارند.