تبیان، دستیار زندگی

نمی‌خواستیم هیاهوی تبلیغاتی بی‌مورد داشته باشیم

نویسنده و کارگردان نمایش «چه کسی سهراب را کشت؟» معتقد است: عوامل اجرایی این اثر نمایشی کوشیده‌اند تا به دور از هیاهوهای تبلیغاتی بی‌مورد، تئاتر اندیشه محوری را به مخاطب ارائه دهند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
شهرام کرمی نویسنده و کارگردان نمایش «چه کسی سهراب را کشت؟» که این روزها در تالار «قشقایی» مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است، درباره واکنش تماشاگران نسبت به محتوای این اثر نمایشی توضیح داد: یکی از نکات مهمی که طی روزهای اخیر به شدت مورد توجهم قرار گرفته واکنش بسیار خوبی است که تماشاگران نسبت به این نمایش داشته‌اند. به هر حال سبک تئاتری که من به آن علاقه دارم تئاتری اندیشه محور است که به طور طبیعی هر تماشاگری آن را نمی‌پسندد اما این باعث خوشحالی من است که چنین محتوایی تا به امروز با استقبال بسیار خوب مخاطبان مواجه شده و از آن استقبال می‌کنند.

وی ادامه داد: قطعا تعدادی از تماشاگران وجود دارند که ممکن است با این اثر ارتباط برقرار نکنند و من برای آنها چه در این نمایش و چه در آثار قبلی‌ام احترام قائلم، اما جای خوشحالی دارد که همین تعدادی که تاکنون به تماشای نمایش «چه کسی سهراب را کشت ؟» نشسته‌اند، با رضایت تالار قشقایی را ترک کرده  و انرژی مثبتی را به من و گروه اجرایی منتقل می‌کنند که هیچگاه آن را فراموش نخواهم کرد.
تئاتر شهر

کارگردان نمایش «چه کسی سهراب را کشت؟» در بخش دیگری از صحبت‌هایش تصریح کرد: به عنوان کسی که در این سال‌ها تلاش کرده آثار اندیشه محوری را روی صحنه ببرد، همواره به حضور ژانرهای مختلف در تئاتر اعتقاد داشته و دارم و بر این باورم همه گونه‌های تئاتری حتی تئاترهای عامه پسند نیز باید در جریان فعالیت‌های تئاتری کشور وجود داشته باشند. اما برای من مهم این است که در ارائه و عرضه این گونه‌ها افراطی صورت نگیرد. موضوعی که متاسفانه در تئاتر کشورمان محسوس است و ما شاهد اجرای آثاری هستیم که در برخی از گونه‌های آن رویکردهای اغراق آمیزی وجود دارد و موجب می شود که تئاتر دارای تفکر از اذهان مخاطبان دور بماند.

کرمی عنوان کرد: بازیگران نمایش «چه کسی سهراب را کشت؟» ستارگان سینما نیستند، آنها بدون تردید در ردیف ستارگان تئاتر ایران هستند که من با حضور آنها مفتخر به تولید نمایشی هستم که شوآف نیست و هدفش ارائه اندیشه و تفکری است که لازمه تئاتر است. ما حتی برای این نمایش تابلوهای تبلیغاتی ویژه‌ای هم نداریم اما بسیار خوشحالیم که بدون هیاهوهای رسانه ای و تبلیغاتی شاهد استقبال تماشاگران هستیم.

نمایش «چه کسی سهراب را کشت؟» به نویسندگی و کارگردانی شهرام کرمی و بازی بهرام شاه‌محمدلو، رویا افشار، فرید قبادی، سروش طاهری، حسین پورکریمی، آبان حسین‌ آبادی هر روز غیر از شنبه ها ساعت 19 به مدت زمان 85 دقیقه و قیمت بلیت 25 هزار تومان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه میرود.

منبع: ایسنا