تبیان، دستیار زندگی

ترامپ: توافق هسته‌ای هیچگاه نباید حاصل می‌شد

رئیس‌جمهور آمریکا با تکرار ادعاهای خصمانه خود علیه کشورمان مدعی شد: ایران یک بازیگر بد است و به عنوان یک بازیگر بد با آن‌ها رفتار خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
دونالد ترامپ
به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، در گفت‌وگوی اختصاصی با مایک هوکابی سیاستمدار کهنه‌کار آمریکایی، به تکرار ادعاهای بی‌اساس خود علیه کشورمان پرداخت و توافق هسته‌ای را توافقی وحشتناک خواند که هیچگاه نباید حاصل می شد.

وی مدعی شد که توافق هسته‌ای در مدت زمانی کوتاه ایران را به سمت تسلیحات هسته‌ای سوق می‌دهد.ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا توافق را کنار می گذارد یا آن را حفظ می کند؟ گفت: من پاسخی نمی‌دهم؛  چراکه شما طی چند روز آینده، تقریبا یک هفته و نیم دیگر دقیقا متوجه خواهید شد که ما چه کاری انجام خواهیم داد. البته من می‌توانم بگویم که بسیار از توافق با ایران ناخرسند هستم. من خیلی از رویکرد آن‌ها (ایران) ناراضی هستم.

وی در ادامه این گفت‌وگو که بیشتر به موضوعات داخلی آمریکا اختصاص داشت، مدعی شد: قطعا روح توافق اجرا نشده است؛ زیرا نقاط مختلفی وجود دارد که آن‌ها در حال ایجاد مشکل و دردسر در آن هستند. آن‌ها به ویژه در خاورمیانه مشکل ایجاد می‌کنند. من معتقدم که آن‌ها به کره شمالی کمک می‌کنند و براین باورم که در حال تجارت با کره شمالی هستند. آن‌ها همکاری‌هایی با کره شمالی دارند که کاملا نامناسب است.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: البته آن‌ها می‌گویند که این ربطی به توافق هسته‌ای ندارد اما از نظر من (این موضوعات) به توافق و روح آن مرتبط است. شاهد خواهید بود که ما درباره توافق چه خواهیم کرد. ایران یک بازیگر است و به عنوان یک بازیگر با آن‌ها رفتار خواهد شد.
منبع: ایسنا