تبیان، دستیار زندگی

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه:

هرگونه تردد کشتی‌ها در خلیج‌فارس و تنگه هرمز کنترل و رصد می‌شود

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: هرگونه تردد و رفت‌وآمد کشتی‌ها در خلیج‌فارس و تنگه هرمز کنترل و رصد می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سردار علیرضا تنگسیری
به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، سردار علیرضا تنگسیری در یادواره شهدای حماسه ۱۶ مهر، افزود: با حضور پرصلابت نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس دشمن در آب‌های تحت نظارت ما حضور ندارد.وی تصریح کرد: در زمان دفاع مقدس نیروی دریایی سپاه ۶ سیلی محکم و ۱۳۹ مقابله‌به‌مثل به آمریکایی‌ها وارد کرد.

تنگسیری خاطرنشان کرد: یکی از این سیلی‌های محکم حماسه ۱۶ مهر سال ۶۶ است که یک بالگرد آمریکایی مورد هدف موشک سپاه قرار گرفت.جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: آمریکایی‌ها در زمان جنگ، سکوها و کشتی‌های نفتی ایرانی را در خلیج‌فارس مورد هدف قرار می‌دادند، ولی کشورهای حامی صدام و اروپایی‌ها به‌راحتی در این دریا نفت جابجا می‌کردند.

تنگسیری بابیان اینکه در نبرد ۱۶ مهر ۶۶، هفت نفر از نیروهای نیروی دریایی سپاه شهید شدند، اظهار کرد: بعد از دفاع مقدس، نیروی دریایی سپاه 2 مورد آمریکایی‌ها، 2 مورد انگلیسی‌ها، یک مورد کانادایی‌ها و یک مورد استرالیایی‌ها که به آب‌های سرزمینی ما واردشده بودند را دستگیر کرد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: اکنون نیروی دریایی سپاه دارای شناورهای تندرو حامل موشک‌هایی است که قادر است از فواصل زیاد هدف را مورد اصابت قرار دهد.

وی اضافه کرد: نیروی دریایی سپاه دارای سلاح‌هایی است که قادر است بالگردها و هواپیماها را ساقط کند و یا آتش حجیمی ایجاد کند که بخشی از این سلاح‌ها در رزمایش‌ها به نمایش گذاشته‌شده است. تنگسیری در پایان گفت: خلیج‌فارس خانه ماست و ما به دنبال برقراری امنیت، صلح و دوستی با کمک کشورهای همسایه هستیم.
منبع: ایسنا