وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

فرهنگ ترافیک تنها با كمك دانش آموزان تغییر می كند

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: هر گونه تغییر در فرهنگ ترافیک با کمک دانش آموزان میسر است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان
فرهنگ ترافیک تنها با كمك دانش آموزان تغییر می كند
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از مهر، مهدی فیض در حاشیه همایش بهار دانش و اجرایی شدن قانون عصای سفید در جمع خبرنگاران گفت: مهم ترین عامل بهبود حمل و نقل و امنیت، فرهنگ ترافیک است و هرگونه تغییر در فرهنگ ترافیک را می توان با کمک دانش آموزان به سرانجام رساند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود: دانش آموزان نیروهای اصلی جامعه به شمار می آیند و نسبت به خانواده خود به عنوان عامل تذکر و هشداری رفتار می کنند.

به گفته فیض هم اکنون همکاری خوبی بین پلیس راهور ناجا و آموزش و پرورش برقرار شده است تا جایی که طرح همیار پلیس که با موفقیت در کشور اجرا شد به عنوان یک الگو در کشورهای دیگر نیز اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون همیار پلیس و صد هزار فرهنگ یار پلیس داریم، گفت: با اجرای طرح همیار پلیس میزان تلفات رانندگی سیر نزولی داشته و باید طرح همیار پلیس از سطح دانش آموزی به سطح دانشجویی ارتقا پیدا کند.

فیض به امضای تفاهم نامه پلیس راهور و آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: اکنون طرح همیار نوجوان در دانش آموزان طرح دوم متوسطه به اجرا در آمده و قرار است تا این طرح در سطح دانشجویی برای کارهای پژوهشی و مطالعاتی نیز پیش رود.


منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین