تبیان، دستیار زندگی

اسپری خانگی برای بازکردن گره موها

شانه زدن موهایی که پر از گره است، می‌تواند بسیار دردناک باشد. حتی اگر این کار را به آرامی نیز انجام دهید، بازهم ممکن است به موهای‌تان آسیب برساندلذا می‌توانید در منزل نوع طبیعی و بهتر آن را با موادی که موجب نرمی موها می‌شود، مانند ریشه گل ختمی و روغن آرگان، خودتان بسازید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
شانه زدن، مو، اسپری، سرکه سیب، عصاره گیاه، حوله، درخشندگی مو، خشکی مو، زیبایی، نکات خانه داری شانه زدن، مو، اسپری، سرکه سیب، عصاره گیاه، حوله، درخشندگی مو، خشکی مو، زیبایی، نکات خانه داری
شانه زدن موهایی که پر از گره است، می‌تواند بسیار دردناک باشد. حتی اگر این کار را به آرامی نیز انجام دهید، بازهم ممکن است به موهای‌تان آسیب برساند. اتفاق بدتر این‌که گاهی پس از شانه زدن، دوباره موها گره می‌خورند. امروزه محصولات مراقبت از مو برای رفع گره موها در فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی، موجود است. اما می‌توانید در منزل نوع طبیعی و بهتر آن را با موادی که موجب نرمی موها می‌شود، مانند ریشه گل ختمی و روغن آرگان، خودتان بسازید. برای ساخت این اسپری که موجب نرمی مو و رفع گره موها می‌شود، از مراحل زیر پیروی کنید.

لوازم مورد نیاز:
1.قوطی آب‌پاش
2. 2 لیوان آب تصفیه شده
3.ریشه گل ختمی
4.تور یا حوله کاغذی
5. 1 قاشق غذاخوری روغن آرگان
6. 1 قاشق غذا‌خوری سرکه سیب
7. روغن معطر رزماری (دل‌خواه)

مراحل ساخت:
مرحله1:
در یک قابلمه کوچک ریشه گل ختمی را با دو لیوان آب تصفیه شده، ترکیب کنید. سپس به آن حرارت دهید تا بجوشد و زیر آن‌را کم کنید تا 30 دقیقه جوشانده شود. ظرف را از روی حرارت بردارید و بگذارید تا به آرامی خنک شود. ریشه گل ختمی، مهم‌ترین ماده‌ای است که به اسپری شما خاصیت ضدگره‌خوردگی موها را می‌دهد و هنگامی‌که جوشانده می‌شود بافت لغزنده و ژل مانند در آن ایجاد می‌شود. هم‌چنین گیاه آن نیز موجب نرم شدن موها می‌شود و به تسریع رشد موها بسیار کمک می‌کند.

نکته:می‌توانید برای ساخت این اسپری از پودر یا ریشه خشک شده گل ختمی نیز استفاده کنید. هردوی این موارد را می‌توانید در عطاری‌ها و یا فروشگاه‌های موادغذایی پیدا کنید. اگر از کپسول آن استفاده می‌کنید، به اندازه‌ای باز کنید، که دو قاشق غذاخوری، پودر به شما بدهد و یا اگر، نوع خشک شده آن‌را در دسترس دارید، به اندازه نصف لیوان از آن به‌کار ببرید.

مرحله 2:
مواد را داخل تور یا حوله کاغذی بریزید و فشار دهید تا عصاره گیاه به‌طور کامل خارج شود.

مرحله 3:
حال یک قاشق غذاخوری روغن آرگان و یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را به آن اضافه کنید.
روغن آرگان موجب نرمی و آب‌رسانی موها می‌شود و سرکه سیب به رفع خشکی مو کمک می‌کند، هم‌چنین موجب صاف شدن و درخشندگی موها می‌شود.

نکته: اضافه کردن روغن آرگان و سرکه سیب به مخلوط ریشه گل ختمی و آب قبل از ریختن در بطری آب‌پاش بسیار ساده‌تر است. اما بعد از صاف کردن و ریختن مخلوط در اسپری، اگر این دو ماده را به آن اضافه کنید، به‌سختی می‌توانید سطحی صاف و یکنواخت ایجاد کنید.

مرحله 4:
مواد را به‌خوبی با یکدیگر، هم بزنید و سپس داخل یک بطری آب‌پاش بریزید و به‌خوبی تکان دهید.

مرحله 5:
انجام این مرحله اختیاری است. می‌توانید در صورت تمایل، سه تا پنج قطره روغن معطر رزماری به محلول اضافه نمایید. روغن رزماری به این دلیل پیشنهاد می‌شود که دارای خاصیت استحکام بخشی به مو است. اما استفاده از روغن‌هایی مانند اسطوخودوس، بابونه و نعناع نیز می‌تواند برای این کار مناسب باشد.

مرحله 6:
محلول آماده شده را پس از حمام، روی موهای مرطوب یا خشک اسپری کنید و به راحتی موهای گره‌دار را شانه بزنید.

منبع : پرسه گرد
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.