تبیان، دستیار زندگی

جوان ماندن با روش‌های کم‌هزینه

جوان ماندن یک هنر است و نیاز به مراقبت بهتر دارد. مراقبت از دورن و بیرون بدن. علاوه بر استفاده از کرم‌ها و جراحی‌های زیبایی هزینه بر و غیره، روش‌های ساده و کم هزینه‌ای برای همگان وجود دارد که به جوان‌تر ماندن کمک زیادی می‌کند. البته پذیرفتن سن و سال واقعی برای داشتن کیفیت زندگی بهتر لازم و ضروری است. اما در کنار آن نباید به سن و سال اهمیت داد و دائما با گذر زمان و پیری مقابله کرد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
جوان ماندن، چروک پوست، سلکامت،
عادت‌های بسیار ساده و کم هزینه‌ای مانند نوشیدن آب بیشتر برای مرطوب نگه داشتن پوست، مقابله با خشکی و احیای سلول‌ها وجود دارد. در این مطلب به عادت‌های روزانه و روش های کم هزینه مراقبت از بدن و جوان ماندن اشاره می‌کنیم.

اتوی مو و سشوار داغ، دزد جوانی موهای شماست
اتوی مو و سشوارهای داغ و با حرارت بالا به سلامت موها آسیب زده و آنها را پیر، حساس، شکننده و کدر می کند. تلاش کنید هر هفته حداقل سه مرتبه از این لوازم استفاده نکنید.

شاید در ابتدا بخصوص برای خانم ها سخت به نظر بیاید، چون سشوار یا بیگودی و غیره نقش زیادی در زیبایی موهای خانم ها دارد. اما یادتان باشد که موها نیاز به تنفس دارند و این قبیل ابزار برقی مخصوص مو بسیار داغ بوده و به زیبایی و جوانی موها آسیب می زنند.

کرم ضدآفتاب روزانه را فراموش نکنید
در فصل تابستان به دلیل گرمای زیاد و نور آفتاب استفاده از کرم ضدآفتاب جدی تر گرفته می شود. با این حال تمام متخصصان پوست بر این اعتقاد هستند که کرم ضدآفتاب در تمام فصول سال باید استفاده شود. این کار صرفا برای پیشگیری از ابتلا به سرطان پوست نیست، بلکه از پیری زودهنگام پوست نیز پیشگیری می کند.

بنابراین فرقی نمی کند چه شغلی دارید یا کدام فصل از سال است، استفاده از کرم ضدآفتاب باید جزو عادتهای روزانه‌تان باشد. اگر خانم هستید بدانید که اکثر محصولات زیرسازی آرایش حاوی کرم ضدآفتاب هستند. بهتر است خودتان نیز ابتدا کرم ضدآفتاب بزنید و بعد آرایش کنید.

30  دقیقه ورزش در روز عالی است
اگر می خواهید جوانی تان را سال ها حفظ کنید، از بدن تان محافظت کنید. برای این کار نیز باید ورزش کنید. در واقع اگر می خواهید در مقابله آینه از تصویری که می بینید راضی باشید، حتما هر روز حداقل نیم ساعت ورزش کنید. البته نیازی به ورزش های سنگین نیست.

ورزش‌های سبک هوازی باعث تحریک جریان خون شده و قبل را وادار به تلاش بیشتر می کند. در نتیجه اکسیژن بیشتر به اعضای بدن می رسد و میزان آندورفین و سروتونین بدن افزایش پیدا می کند. ورزش روی خلق و خوی و سلامت پوست تاثیر زیادی دارد. ورزش منظم و سبک شما را از اثرات زودهنگام گذر زمان و پیری دور نگه می دارد.

به جوانی سلول‌ها آری بگویید
آیا می‌دانید که بهترین و موثرترین روش برای احیای سلولی، پاکسازی بدن و جوان ماندن چیست؟ شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما پاسخ نوشیدن آب است. نیازی نیست روزانه خودتان را مجبور به نوشیدن 2 لیتر آب کنید، چون نیازهای هر فرد با دیگران متفاوت است.

بهتر است هر نیم ساعت یکبار، یکی دو جرعه آب بنوشید. چون کار ساده و کم هزینه بدن و پوستتان را هیدراته نگه می دارد و سلامتی و شادابی تان را ارتقا می دهد.

دست‌ها و گردن را فراموش نکنید
برای جوان به نظر رسیدن نباید تمرکزتان صرفا روی پوست صورت باشد. لازم است از چاق شدن پیشگیری کرده و از بروز شلی پوست یا چین و چروک نیز جلوگیری کنید. دو عضو از بدن یعنی دست ها و گردن معمولا نادیده گرفته شده و اغلب پیری در آنها به زودی مشهود می شود.

برای مراقبت از این اعضا نیز اقدامات لازم را انجام دهید. حتما باید پوست دست ها و گردن را مرطوب نگه دارید. هر روز دو مرتبه از کرم های مخصوص برای مراقبت از این اعضا استفاده کنید.

روابط اجتماعی‌تان را تقویت کنید
داشتن دوستان زیاد و پرتعداد نقشی در جوانی ندارد. بلکه داشتن دوستان خوب و مثبت تاثیر زیادی روی شادابی و جوانی شما می گذارد. کنار دوستان وقت بیشتری بگذرانید. در کنار چنین دوستانی که قلب و روح بزرگی دارند چیزهای خوبی یاد می گیرید، رشد می کنید و به مراتب جوان تر می مانید.

خوب بخوابید
یکی از کم هزینه‌ترین روش‌های جوان ماندن خواب خوب است. شما برای تامین نیازهای بدن، احیای سلول‌های مغز و آرامش روحتان به خواب نیاز دارید. زمانی که به خواب عمیقی فرو می‌روید، بدن کار سم زدایی را شروع می‌کند. علاوه براین مغز نیز به پاکسازی سلول‌های مرده خود مشغول می شود و بافت‌ها را احیا می کند.

در نتیجه خواب خوب و عمیق برای احیا و شادابی اعضای درونی و همچنین پوست لازم و ضروری است. حتما هر شب 8 ساعت بخوابید و به خاطر هیچ مسئله دیگری از جمله گشتن در شبکه های مجازی از خواب خود نزنید.
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.